Кабмін задумався, як повертатиме кредит МВФ

222
Кабмін задумався, як повертатиме кредит МВФ

Уряд наполягає на визначенні гарантій повернення кредиту Міжнародного валютного фонду, який буде направлено на підтримку банківської системи України. Про це заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Видео дня

"Якщо країна в особі уряду й Нацбанку позичає гроші, ми зобов'язані гарантувати їх повернення", - підкреслила голова уряду, яку цитує Управління зі зв’язків зі ЗМІ Секретаріату Кабміну. Прем'єр-міністр зазначила, що таким чином уряд разом з Національним банком України має отримати частину акцій тих вітчизняних банків, які добровільно звернуться по допомогу.

Тимошенко нагадала, що кредит, який планує надати Україні Міжнародний валютний фонд на суму $16,5 млрд під 4% річних, буде розраховано на тривалий час. За її словами, наша країна давно не отримувала такі зручні кредити.

Крім того, за словами голови уряду, умовами надання кредиту передбачено, що невикористані кошти можуть бути повернені МВФ без сплати відсотків. Тимошенко вважає, що отримання такого фінансового ресурсу закладе підстави для виходу України з світової фінансової кризи.

Нагадаємо, МВФ у рамках стабілізаційної програми, розробленої урядом, НБУ й МВФ, надасть Україні кредит у сумі близько $16,5 млрд під плаваючу процентну ставку.