newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

"Шкода-авто" скорочує виробництво авто

207
'Шкода-авто' скорочує виробництво авто

Автодизайнери і виробники улюблених чехами легкових автомобілів змушені визнати, що їх суттєво торкнулась світова фінансова криза. Скорочується виробництво, зменшується експорт, але що найболючіше може відбитись на чеському ринку зайнятості – це зростання безробіття. Чеський завод «Шкода-Авто» є одним із тих світових феноменів, які за свою понад столітню історію ніколи не зупиняли виробництво. Нині три заводи «Шкоди-Авто» – головний завод у місті Млада Болеслав, інших два в містах Квасіни і Врхлабі змушені скорочувати виробництво легкових автомобілів.

Зменшення виробництва може торкнутись і зарубіжних партнерів «Шкоди» – йдеться про підприємства в Україні, Боснії й Герцеґовині, Індії, Казахстані й Росії, де збирають авта. Зокрема, до найбільших закордонних виробників – понад 25 тисяч автомобілів за рік – належить завод в українському містечку Соломонове, що поблизу Чопа.

Головна причина скорочення виробництва – зменшення попиту в покупців, передусім на світовому та європейському ринку, які почали більше заощаджувати через фінансову кризу.

Видео дня

Речник «Шкода-Авто» Ярослав Черни зазначає: «Сповільнення чи обмеження виробництва «Шкоди», зокрема цього тижня, пояснюється тим, що ми реагуємо на нижчий попит на автомобілі на західному ринку, що опинився у фінансовій кризі. Загалом ми маємо понад 100 ринків збуту у всьому світі, та найбільшим покупцем є Німеччина. Продаємо авта і в Україні. Нашим працівникам цього тижня ми дали додаткову відпустку, за невихід на роботу вони отримають 75 відсотків середньої зарплати».

На заводах «Шкода-Авто» намагаються знайти й інші шляхи боротьби з кризою. Крім додаткових відпусток до кінця поточного року скасовані всі так звані додаткові зміни, ймовірно будуть скасовані чи суттєво зменшені традиційні преміальні виплати наприкінці року, це близько 1 тисячі американських доларів на особу.

І ще один крок, на який у боротьбі з фінансовою кризою пішла чеська «Шкода»: на національному ринку суттєво зменшилась ціна найбільш популярних марок. Наприклад, «Шкода-Фабія», яка, до речі є найулюбленішим авто серед чеських жінок, тепер коштує на 1 тисячу доларів менше, тобто в середньому до 8 тисяч доларів. Подешевшали також «Шкода-Октавія» і «Шкода-Феліція».

Та чи вдасться вистояти «Шкоді-Авто» в нинішній глобальній фінансовій кризі, ще говорити передчасно. Страх щодо найбільшої небезпеки – безробіття не подоланий. На чеському ринку праці до вже нині безробітних кількох сотень виробників відомого у світі богемського скла можуть додатись і автовиробники.

За матеріалами "Радіо Свобода"