НБУ відпускає гривню в кероване плавання

264
НБУ відпускає гривню в кероване плавання

Курс гривні незабаром буде плаваючим, «але все-таки з елементами управління».

Видео дня

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив заступник голови Нацбанку Олександр Савченко. «І Нацбанк своїми інтервенціями, своєю монетарною політикою впливатиме на курс також. Це не означає, що буде тотально вільний курс, ми не знімаємо із себе відповідальність за стабільність національної валюти. Але ми давно попереджали банки й бізнес. І я сам неодноразово говорив: готуйтеся до більшої волатильності курсу, тому що в світі назрівала криза. Я не міг цього говорити відкрито, а говорив саме про більшу волатильність курсу», - цитує РБК-Украина його слова.

Савченко висловив сподівання, що стабільність курсу залишиться головною складовою дій НБУ, і що він «не допустить безмежного коливання». «Все-таки великі коливання шкідливі для економіки, й тому центральні банки всіх країн світу намагаються ці коливання зробити якомога меншими й прогнозованими», - додав він.

Нагадаємо, раніше в середу було оприлюднено текст проекту меморандуму між Кабміном України й Міжнародним валютним фондом, у якому державі рекомендується зробити курс національної валюти гнучким для захисту економіки країни від зовнішніх шоків.