Європарламенту сказали "дякую" за резолюцію щодо Голодомору

219
Європарламенту сказали 'дякую' за резолюцію щодо Голодомору

Президент України Віктор Ющенко висловив подяку Європейському парламенту за схвалення ним 23 жовтня 2008 року резолюції щодо визнання трагедії Голодомору 1932-1933 років в Україні. Як повідомляє прес-служба глави держави, відповідого листа Президент України надіслав голові Європарламенту Хансу-Герту Поттерінгу.

Видео дня

«Від імені Українського народу хочу висловити депутатам Європарламенту слова найщирішої подяки за вшанування пам'яті мільйонів наших співвітчизників, які стали жертвами нелюдського сталінського режиму, й за розділений біль, який дотепер ятрить душу», – зазначає в листі Ющенко.

Президент підкреслив, що визнання таким поважаним європейським інститутом Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином проти українського народу й проти людства давно очікувалося в Україні.

Глава держави відзначив у листі, що розглядає цю неординарну подію як ще один прояв солідарності й підтримки України в її спробі донести до світової громадськості всю правду про одну з найстрашніших трагедій XX століття.

«Засуджуючи злочини минулого, ми тим самим створюємо моральний прецедент, який зробить неможливим їх повторення в сьогоденні й майбутньому», – підкреслює Ющенко.

Як повідомлялося раніше, 23 жовтня Європарламент визнав Голодомор злочином проти людства й висловив співчуття українському народу. У резолюції депутати також закликали країни колишнього СРСР відкрити архіви на цю тематику для дослідження того, як було організовано Голодомор в Україні.