Маккейн заявляє про свою перемогу на виборах

183
Маккейн заявляє про свою перемогу на виборах

Кандидат на посаду президента США від Республіканської партії Джон Маккейн вважає, що його перемога на виборах четвертого листопада гарантована. Про це він сказав в ефірі телеканалу NBC.

Видео дня

Аналітики вважають, що кандидат-республіканець переконаний у перемозі завдяки його популярності, яка підвищується як результат його виступів стосовно розвитку економіки.

Кандидат на посаду президента США від Демократичної партії Барак Обама як і раніше випереджає за популярністю свого суперника республіканця Джона Маккейна. Проте ця різниця скорочується останніми днями, свідчать результати опитування громадської думки, проведеного інформаційним агентством Reuters, дослідницькою службою Zogbi і кабельним телеканалом СІ-СПЕН.

Згідно з підсумками соцдослідження, Обаму підтримують 49 відсотків респондентів, Маккейна - 44 відсотки респондентів. Розрив сягає 5 відсотків. Аналогічні опитування були проведені у четвер, п'ятницю і суботу. Відповідно перевага демократа становила 12, 10 і 9 відсотків.

Автори дослідження пов'язують це з увагою, яку приділяють потенційні виборці останнім заявам республіканця у сфері економіки.

Позицію Маккейна схвалюють представники середнього класу населення, а не тільки процвітаючі американці, як було до цих пір, вважають соціологи.

Обама продовжує користуватися набагато більшою популярністю, аніж його суперник серед незалежних виборців і жінок. Ці дві категорії населення, на думку соціологів, відіграють важливу роль у виборах президента США. Так, перевага демократа над республіканцем серед незалежних сягає зараз 14 відсотків.

Соціологи із служби Zogbi зазначають, що Маккейна стали підтримувати 48 відсотків, Обаму - 44 відсотки чоловіків. Раніше республіканець, навпаки, поступався демократові на 4 відсотки голосів виборців сильної статі.

Згідноз підсумками опитування, лише 3 відсотки американців не визначилися, за кого голосуватимуть на виборах 4 листопада. Участь в дослідженні брали 1203 людини. Похибка становить приблизно 3 відсотки.