Гарантовану суму внесків пропонують подвоїти

186
Гарантовану суму внесків пропонують подвоїти

Уряд України пропонує збільшити гарантовану суму за банківськими внесками для фізичних осіб з 50 тисяч гривень до 100 тисяч гривень.

Видео дня

Це передбачено в зареєстрованому 22 жовтня у Верховній Раді законопроекті «Про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України», передає УНІАН.

У законопроекті також вказано, що Кабінет міністрів України під час формування держбюджетів на 2009-2010 роки має передбачити 1 млрд грн на підтримку Фонду гарантування внесків фізичних осіб.

«Дозволити Кабінету міністрів здійснювати внески державними облігаціями України до Фонду гарантування внесків фізичних осіб, зокрема в 2008 році на суму 1 млрд грн», - ідеться в законопроекті.

Нагадаємо, фонд гарантування внесків фізичних осіб був створений у лютому 1999 року і є державною спеціалізованою установою, яка виконує функції державного управління у сфері гарантування внесків фізосіб. Із серпня 2007 року розмір гарантованої суми встановлено на рівні 50 тис. грн.

Загальна сума коштів, закумульованих Фондом гарантування внесків, на 1 жовтня 2008 року становила 1 млрд 689 млн грн. На 1 жовтня кількість учасників Фонду становила 177 банків, тимчасові учасники - 2 банки.