Ющенко знає, хто «змусив» суд зупинити вибори

177
Ющенко знає, хто «змусив» суд зупинити вибори

Оскаржити укази Президента можна лише в Конституційному Суді. Про це сказав у своєму інтерв'ю іноземним радіокомпаніям Президент України Віктор Ющенко.

Видео дня

«Акти Президента на предмет їх конституційності розглядаються лише в одному місці – Конституційному Суді України. Жоден інший суд будь-якої інстанції не має права ці акти розглядати», - підкреслив гарант.

Президент також зазначив, що його указ про розпуск парламенту відповідає Конституції, про що свідчить рішення Центрального Окружного адміністративного суду. «Я добре розумію, як керується значна частина нашої судової системи, хто впливав на те, щоб окружний суд ухвалював таке рішення. Я добре володію ситуацією і розумію, чому суд змусили розглядати це питання», - зазначив він.

«На такі речі в правовому полі я вказуватиму нації, що Конституція і закон працюють. І якщо відповідні рішення ухвалили люди, які пішли хибним, незаконним шляхом, то я зроблю все, щоб такі рішення скасувати», - пообіцяв він.

Віктор Ющенко також зазначив, що ліквідація Окружного адміністративного суду пройшла в повній відповідності з Конституцією. «Але механізм утворення цих судів починається з уряду. Я не можу утворити суд, який не ініціював уряд, точніше міністр юстиції. Президент не може розпочати процес односторонньо. Якщо є професійна постановка питання про організацію або реорганізацію суду в системі юстиції, то Президент може або прийняти її, або відхилити. Я не можу нічого зробити, поки не маю відповідного подання (від Кабміну) […]. Я не порушив жодної букви закону", - підкреслив Ющенко.

Він також зазначив, що "судова система – одна з найпроблемніших систем України".

Коментуючи ситуацію в парламенті, Віктор Ющенко, зокрема, заявив. "Те, що відбувається в парламенті з жовтня місяця, - це демонтаж демократичних перетворень і завоювань. І судова система, яку було втягнуто в процес не коректним і законним чином, а тим, що одна політична сила має одноосібний вплив на цю модель, стала небезпекою для утримування демократичних процесів".

Нагадаємо, що 10 жовтня Окружний адмінсуд міста Києва призупинив дію Указу Президента про розпуск парламенту. Однак уже наступного дня Секретаріат Президента оскаржив це рішення в Апеляційному адмінсуді.

Апеляцію Секретаріату Президента буде розглянуто цього тижня.