Моряки "Фаїни" бояться, що їх не викуплятимуть

201
Моряки 'Фаїни' бояться, що їх не викуплятимуть

Омбудсман Ніна Карпачова, яка перебуває з робочим візитом у Кенії в Найробі, вчора вночі розмовляла по телефону з екіпажем судна «Фаїна». Вона зв'язалася з членами екіпажу кожної з трьох країн: України, Росії та Латвії, повідомляє УНІАН.

Видео дня

Загальна ситуація на судні через піратський полон залишається напруженою, однак екіпаж тримається і стан здоров'я всіх членів екіпажу задовільний. Олександр Присуха (Україна) під час розмови з омбудсманом заявив, що він не розуміє, чому дотепер не надано допомогу із суден коаліції, які перебувають поряд, адже склалася критична ситуація з водою, їжею і паливом. За його словами, особливу стурбованість екіпажу викликає відсутність будь-якої інформації про стан переговорів щодо їх звільнення. Тому цей дзвінок був надзвичайно важливим, адже переговори зі звільнення екіпажу йдуть як ніколи інтенсивно. Про це повідомила екіпажу Омбудсман України.

Віктор Нікольський (Росія) під час розмови заявив, що постійно перебуває на капітанському містку й забезпечує життєдіяльність судна. Просив передати, що інформація ЗМІ про його вивезення на берег не відповідає дійсності.

Окрема розмова з Нікольським стосувалася зберігання тіла капітана Володимира Колобкова. Згідно з його інформацією, воно перебуває в пластиковому пакеті в морозильній камері. Але тіло може бути збережене лише за умови термінового забезпечення судна дизельним паливом, якого залишилося на 30 годин роботи генератора.

«Я поінформував екіпаж про офіційне звернення українських владних структур до посла США в Кенії про допомогу в поставці на судно води, їжі й палива, а також про звернення посла Російської Федерації в Кенії до американської сторони про спільне вирішення питання евакуації тіла капітана Володимира Колобкова», - зазначила в телефонній розмові Омбудсман України.

Карпачова, перебуваючи в Найробі, бере активну участь у переговорах різного рівня, які можуть сприяти позитивному результату щодо долі екіпажу судна «Фаїна». Зокрема, відбулися її переговори з послом Сомалі в Кенії Мохамедом Алі Нуром, послом Російської Федерації в Кенії Валерієм Єгошкіним.

Сьогодні о 12.00 відбулася зустріч Омбудсмана України з прем'єр-міністром Республіки Кенії Райлі Одінгою.

Посольство України в Кенії надає постійну підтримку в роботі Омбудсмана України в Кенії та співпрацює з питань звільнення екіпажу судна «Фаїна» з піратського полону.

25 вересня пірати захопили коло берегів Сомалі судно «Фаїна», в складі екіпажу якого – 17 громадян України. На борту судна - 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки й боєприпаси, які Україна продала Кенії.

Судно перебуває під спостереженням кількох американських кораблів, яким поставлено завдання не допустити вивантаження зброї на берег.

Пірати, за різними даними, вимагають від 8 до 20 млн доларів викупу за моряка.