newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В Івано-Франківську запустили проект "Дискотека у селі"

486
В Івано-Франківську запустили проект 'Дискотека у селі'

У клубах Івано-Франківської області почали втілювати проект Дискотека в селі, що народився ще 10 років тому. Забути про іноземних виконавців і запастися вишиванками - головна умова цієї української дискотеки.  

Видео дня

До дискотеки в Монастирчанах готувалися ретельно. Восьмикласниці Таїсії Геник одягатися допомагала бабуся. Мати - на заробітках. По телефону дозволила дочці піти на танці. На радості дівчина навіть зачіску нову зробила.

"Я в Солотвино [селище в Закарпатської області] стриглася, у мене там є власний перукар, звуть її Таня. Я прийшла, говорю: "Потрібно постригтися". Вона постригла, каже: Така зачіска модна", - розповіла школярка.  

Перша, суто українська дискотека, почалася з гамором і димом. Перед дискотекою дітей попередили: розвага тематична. Присвячена 66-ій річниці створення ОУН-УПА. Вхід платний: у вишиванках за гривню, в звичайному одязі - за три.

10 000 українських пісень завантажено в сучасне діджейське устаткування. Його дали селянам в тимчасове користування, обіцяли подарувати в обмін на патріотизм. 

"Гарантія забезпечення суспільного контролю має бути, щоб музика була українська, щоб пропагувався здоровий спосіб життя і безпечне перебування учасників на самому заході", - розповів Володимир Олійник, голова молодіжної обласної адміністрації.

Сільському діджеєві обіцяють допомогти опанувати сучасну апаратуру і навчити накладати українську музику на сучасні європейські ритми. Парубок погоджується, проте його односельці не проти потанцювати і під мелодії закордонної естради.  

"Я дуже люблю українську музику, ходжу в музичну школу, нам трохи показували, відвідуватимемо додаткові уроки. Думаю, у нас це вийде. Тепер апаратура покрутіша: замість музичного центру - комп'ютер. Але хочу, щоб не лише українська музика була, але і російська", - поділився сільський діджей Роман Марковецький.

До кінця місяця устаткування отримають ще 19 сіл. Якщо умови порушать, його відберуть, і молодь знову танцюватиме під стареньку магнітолу.