newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Астрономи виявили на Марсі джерела метану

159
Астрономи виявили на Марсі джерела метану

Науковці виявили на Марсі області з підвищеним вмістом метану, що свідчить про підземні джерела цього газу. Відкриття може вплинути на вибір місця посадки наступного марсохода, призначеного для пошуку життя на Червоній планеті, мовиться на сайті журналу Nature.

Видео дня

Вперше астрономи виявили метан на Марсі чотири роки тому, з'ясувавши, що його концентрація в атмосфері становить десять молекул на мільярд.

Нове дослідження, проведене за допомогою телескопів на Гаваях і в Чилі, свідчить, що на Марсі існують області, де концентрація метану в атмосфері сягає 60 молекул на мільярд, тобто вміст метану різний у різних областях планети.

За словами науковців, це може свідчити про наявність підземних джерел метану в областях із підвищеним його вмістом.

«Ми немов одержали повідомлення: "Гей, я тут! Іди сюди!"» – вважає один з авторів дослідження Майкл Мамма з американського аерокосмічного агентства, слова якого наводяться в повідомленні журналу Nature.

За словами науковців, метан на Землі має в основному біологічне походження.

На Марсі існують три варіанти походження цього газу. Він може виділятися мікроорганізмами, що живуть глибоко під поверхнею планети, він може виникати в результаті хімічних реакцій у породах за присутності води, а також можуть існувати підземні запаси метанового льоду, що сформувалися раніше одним із двох попередніх способів.

Оскільки метан свідчить про можливу наявність життя, це може вплинути на вибір місця посадки нового марсохода MSL (Mars Science Laboratory), який НАСА планує запустити у вересні 2009 року. Марсоход оснащений лабораторією для пошуку життя, зокрема, він може визначити, яке походження, біологічне або хімічне, має метан.

Одне з місць, де виявлений підвищений вміст метану – розлом Nili Fossae. Ця область є у списку з семи кандидатів для посадки марсохода MSL.

«Ми збираємося серйозно розглянути цю можливість. Ми маємо зважити всі обставини та з'ясувати, чи є інші місця з підвищеним вмістом метану», – вважає один з авторів проекту MSL Джон Гроцингер із Каліфорнійського технологічного інституту.

Марсохід MSL є апаратом нового покоління. Це автономна хімічна лабораторія, яка у декілька разів більше та важче марсоходів «Спірит» і «Оппортьюніті», що наразі працюють на Червоній планеті.

Марсохід MSL вперше за всю історію вивчення Марса цілеспрямовано шукатиме ознаки життя. Зараз науковці визначають місце посадки апарату, де існування живих організмів найімовірніше, пише РИА Новости.