newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В Україні немає й не було «чорних списків» росіян

201
В Україні немає й не було «чорних списків» росіян

Виконуючий обов'язки голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко черговий раз заявив про відсутність «чорних списків» росіян в Україні. Про це він повідомив у інтерв'ю газеті «Известия».

Видео дня

«В Україні ”чорних списків” не існує. Кажу про це відповідально, тому що раніше працював замміністра закордонних справ і понад два роки служу в СБУ», – зазначив Наливайченко. За його словами, СБУ вважає, що депутат Держдуми Костянтин Затулін порушив закон про правовий статус іноземця.

«У ньому прописана норма поваги до законодавства, мови й народу. Ми двічі доводили в суді, що Затулін справді здійснював протиправні дії», – пояснив керівник СБУ.

Наливайченко зазначив, що СБУ ухвалює не спискові, а одиничні рішення, забороняючи іноземцям, і не тільки росіянам, в'їзд до України.

«Ми доводимо свою правоту в судах, ми показуємо, які закони порушила конкретна людина на нашій території», – сказав він. При цьому, за словами Наливайченка, в Росії діють ще жорсткіші норми. Вона не пускають на свою територію навіть тих українців, які нічого не заявляли з приводу її територіальної цілісності.

«Але я сподіваюся, що ця ситуація не ускладнить відносини України й Росії. Вони мають бути абсолютно добросусідськими, будуватися на повазі до кордонів, території та мови, якою розмовляє сусід», – додав він.