newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Мікроби захищалися від ворогів магнітами – дослідження

195
Мікроби захищалися від ворогів магнітами – дослідження

Стародавні мікроорганізми могли захищатися від ворогів за допомогою магнітів, про що свідчить незвичайна форма магнітних частинок віком 55 мільйонів років, знайдених у стародавніх відкладеннях, мовиться в статті, опублікованій американськими та канадськими науковцями в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Видео дня

Відомо, що деякі бактерії відкладають усередині клітини намагнічені кристали оксиду заліза, які необхідні для орієнтації за сторонами світу. Магнітні частинки знаходять також у викопних мікроорганізмах.

Знайдені викопні мікроорганізми, залишки яких виявили в буровій свердловині в американському штаті Нью-Джерсі, відрізняються від досі відомих.

«Знайдені мікроорганізми, що окам'яніли, жили в морі та синтезували незвичайні кристали, раніше ніколи та ніде не описані», – зазначає один з авторів дослідження доктор Дірк Шуманн з університету Макгілла, слова якого наведені на сайті журналу Nature.

За словами науковців, магнітні кристали мають незвичайну форму наконечника списа або подовженого ромба, завдяки чому вони могли служити не тільки для орієнтації в просторі, але і для захисту від ворогів. Така форма у кристалів мікроорганізмів спостерігається вперше, зазначають автори дослідження.

Крім того, кристали виявилися дуже великими – 4 мікрометри завдовжки, що у вісім разів більше, ніж описані раніше. Це дає змогу припустити, що вони належали не бактеріям, а еукаріотам – складним одноклітинним організмам більшого розміру.

На думку дослідників, мікроорганізми стали синтезувати «гігантські» кристали 55 мільйонів років тому в результаті різкого потеплення клімату. За їх словами, схоже явище може відбутися і в майбутньому в результаті глобального потепління.

Найближчим часом науковці планують шукати схожі кристали у сучасних мікроорганізмів, щоб з'ясувати їх точну функцію, пише РИА Новости.