newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Агенство Fitch понизило рейтинг 10 українських банків

183
Агенство Fitch понизило рейтинг 10 українських банків

Fitch Ratings понизило довгострокові рейтинги дефолту емітента («РДЕ») і рейтинги підтримки 10 українських банків, а також переглянуло в бік пониження рівні підтримки довгострокового РДЕ чотирьох із цих банків.

Видео дня

Про це йдеться в повідомленні Fitch, оприлюдненому сьогодні, пише УНІАН.

Згідно з повідомленням, по довгострокових РДЕ збережено «негативний» прогноз. Дані рейтингові дії слідують за пониженням довгострокових РДЕ України в іноземній і національній валюті з рівня «BB-» до «B+» зі збереженням «негативного» прогнозу.

Пониження РДЕ і рейтингів підтримки Сведбанку, Банку Форум, ПроКредит Банку (Україна), ВТБ Банку (Україна), УкрСиббанку, Укрсоцбанку й Правекс-Банку відображає пониження рейтингу країнової стелі України. Довгострокові й короткострокові РДЕ та рейтинги підтримки цих банків враховують обмежену вірогідність надання підтримки з боку їх мажоритарних акціонерів у разі потреби.

Пониження довгострокових РДЕ й рейтингів підтримки державних Ощадбанку та Укрексімбанку відображає зниження здатності держави надати підтримку в разі потреби, про що свідчить пониження довгострокових РДЕ України.

Пониження рейтингу підтримки Приватбанку й перегляд рівня підтримки його довгострокового РДЕ відображає думку Fitch, що влада України в даний час має обмежену можливість з надання підтримки, не зважаючи на готовність надати підтримку банку в разі потреби, обумовлену розміром банку та його значущістю для українського банківського сектора. Приватбанк є найбільшим банком країни (що знаходиться в приватній власності), на його частку припадає близько 10% активів сектора й 15% депозитів фізичних осіб.

Пониження довгострокових і короткострокових РДЕ, а також перегляд рівня підтримки довгострокового РДЕ Банку Надра відображають зменшення здатності держави надавати підтримку в разі потреби, не зважаючи на готовність влади надавати підтримку банкам такого розміру, як Банк Надра. Банк Надра – сьомий найбільший банк України за величиною активів, що має присутність у роздрібному сегменті. Станом на кінець першого півріччя 2008 року, активи банку становили приблизно 3,4% активів банківської системи країни.