newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Рабочая группа под угрозой срыва. Виноваты БЮТ и НУ

Рабочая группа под угрозой срыва. Виноваты БЮТ и НУ

ПР обвинила оппозицию в лени

Видео дня

фото пресс-служба Президента УкраиныПресс-служба Партии регионов уполномочена заявить о том, что Отношение оппозиции к участию в переговорном процессе и ее заявления о своем «последнем» участии в рабочей группе является ничем иным как уходом от ответственности и «обыкновенной ленью».

Об этом говориться в заявлении пресс-службы Партии регионов, размещенном на официальном сайте ПР.

Члены рабочей группы от Партии регионов заявляют, что отработано три базовых блока: первый — законные рамки проведения досрочных выборов, второй — прозрачность выборного процесса, третий — защита результатов выборов. Все блоки уже имеют законопроектное наполнение.

«Несмотря на это, переговорный процесс под угрозой срыва, что свидетельствует о неспособности представителей оппозиции думать о народном благе, доводить все до конца и стабилизировать обстановку в своей стране», — подчеркивают «регионалы».

Кравчук теж не розуміє, навіщо та робоча група

фото Дима Богданов/ОБОЗРобочій групі немає для чого збиратися, поки не буде визначено дві позиції. Перша – дата проведення засідання Верховної Ради (сьогодні обговорювалося 29 травня); друга – дата виборів і питання призупинення чи відміни указу Президента. Такою є позиція члена робочої групи Леоніда Кравчука.

На сьогоднішньому засіданні, за його словами, підбивалися підсумки попередніх засідань і обговорювався процес проведення чесних виборів і унеможливлення фальсифікацій.

Щодо заяв комуністів про те, що вибори не мають підстави, Кравчук сказав: коаліція готова до виборів, і таку позицію підтвердив «Віктор Янукович Федорович».

Наразі ж, якщо засідання будуть відбуватися, то на них буде обговорюватися лише протокол розбіжностей, вважає Кравчук.

Вінському й Симоненкові остогидла робоча група

В сьогоднішній формі робоча група вичерпала себе, і сторони вже не мають аргументів, які б схилили їхніх опонентів до іншого рішення. Про це заявив Йосип Вінський за результатами засідання робочої групи. Він стверджує, що на вечірньому засіданні обговорювалося питання механізму голосування в Верховній Раді.

Вінський переконаний, що зібратися робоча група може лише для підбиття підсумків. Усі інші завдання залишаються для вирішення Президенту та прем’єру.

фото PHLТакож, за його словами, сьогодні вперше на засіданні робочої групи обговорювалася дата виборів. Щоправда, ця дискусія ні до чого не привела. Дати, які обговорювалися під час цієї дискусії, Вінський відмовився називати. Він наголошує, що в процесі засідань робочої групи потрібно ставити крапку, бо він перейшов усі часові норми.

Вінський висловив свою підтримку виступам Юлії Тимошенко про те, що робоча група неефективна.

Представники сторони Президента не знають позиції самого Президента й тому не можуть вести якусь дискусію, стверджує лідер комуністів Петро Симоненко. За його словами, робоча група обговорювала принципові питання, але рішень не прийняла.

На думку Петра Симоненка, основним питанням, яке слід вирішити, залишається питання, коли буде готова правова база для проведення демократичних виборів. Він також повідомив, що робоча група не закінчила свою роботу. Завтра протягом дня буде відомо, коли відбудеться наступне засідання.

Ющенко пояснив, чому Робочій групі - гаплик. Відеосюжет

На могилі Шевченка Ющенко пообіцяв назвати нову дату виборів. Відеосюжет

(відео "5 каналу")

Ющенко розповів, навіщо вигнав Гайдука

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що Віталій Гайдук залишив посаду секретаря Ради національної безпеки та оборони, оскільки виконав покладені на нього зобов`язання. Як передає кореспондент УНІАН, про це Президент сказав сьогодні на прес-конференції у Каневі.

"Віталій Анатолійович, на мій погляд, виконав свою функцію, покладену на нього у досить складний період діяльності РНБО. Він сформував апарат РНБО, залучив багато нових людей, завершив структурну розбудову РНБО. Одним словом, це була така непоказна робота, але дуже потрібна", - сказав В.Ющенко.

На думку Президента, на даний момент настав час, коли "інститут РНБО треба озброїти перш за все активною позицією". В.Ющенко вважає, що головним завданням РНБО на сьогодні є питання політичної безпеки у рамках виходу з політичної кризи.

"З приходом Івана Плюща РНБО була з першого дня поставлена до команди переговірників. Він з першого дня веде активну роботу по врегулюванню політичного конфлікту з точки зору основ і цінностей національної безпеки", - зазначив Президент.

За словами В.Ющенка, те, що цю роботу може виконати тільки І.Плющ, "з його політичним досвідом, незаангажованістю і розумним підходом", визнали усі сторони конфлікту.

Президент наголосив, що через це вважає І.Плюща найкращою кандидатурою на цю посаду.

Президент наказав Робочій групі закривати лавочку

«Президент дав нам доручення провести сьогодні останнє засідання Робочої групи».

Про це повідомив журналістам Роман Зварич.

Його колега по опозиції Йосип Вінський переконаний, що сьогоднішнє засідання Робочої групи можна було й не проводити, оскільки єдиним невирішеним питанням залишається питання дати проведення виборів, але це питання буде вирішене Президентом.

«Я хотів би, щоб опозиція працювала так, щоб сьогодні все завершилося. Наразі ж розбіжностей більше, ніж домовленостей», — про це повідомив Адам Мартинюк, залишаючи засідання Робочої групи для того, щоб виконати інше завдання — провести Президента ПАРЄ.

Мартинюк знову повертається до старих постулатів Компартії і стверджує, що підстав для проведення перевиборів немає. Він додав, що комуністи підтримують ідею перевиборів, але визначитися з цим питанням повинен КС.

Також Мартинюк зауважив, що невирішеними залишаються питання Реєстру виборців та участі виборців. Нагадаємо, комуністи та соціалісти вимагають, що вибори будуть правомірними лише за умови участі у них 51% виборців. Мартинюк вважає, що у Робочої групи є ще декілька днів для узгодження цих розбіжностей.

Мартинюк заявляє, що його не турбує, будуть у ВР канікули, чи ні. Єдине, що його зараз турбує, це як з 5 по 9 липня провести парламентське засідання ОБСЄ в Україні. І додав: «А канікули будуть».

Про дострокові вибори домовлятимуться ще два тижні

фото «Україна Молода»Переговори щодо проведення дострокових виборів завершаться не раніше, ніж через два тижні.

Про це заявляє представник Партії регіонів Володимир Сівкович, передає радіо «Свобода».

«Законопроекти з’являться не раніше, ніж через два тижні у Верховній Раді. Ухвалюватися вони будуть до нашої відпустки, до кінця липня. Потім місяць перерви, а потім вибори. Жовтень, вересень, серпень — три місяці на вибори. І місяць на конституційні терміни для виборів. З 1 серпня почнеться термін», — наголосив він.

Нагадаємо, Президент запевняє, що дату виборів назвуть вже цього тижня.

Рабочая группа все-таки решила собраться

Заседание рабочей группы по подготовке досрочных парламентских выборов начнется сегодня в 15.30 в Кабинете министров.

Об этом сообщил журналистам первый вице-премьер-министр Николай Азаров, передает УНИАН.

Ющенко ищет способ, как обойтись без выборов

фото Дима Богданов/ОБОЗРабочая группа по подготовке законопроектов, необходимых для проведения досрочных парламентских выборов исчерпала возможности своего ресурса.

Об этом в интервью журналистам в кулуарах Верховной Рады сказал народный депутат от Партии регионов Тарас Чорновил, сообщает РБК-Украина.

По его мнению, пока не будут поставлены все точки над «і» между Президентом Украины и премьер-министром Украины, «рабочей группе делать, в принципе нечего».

«Будут поставлены точки над «і», тогда они (члены рабочей группы) дошлифуют несколько документов, связанных с этим», — сказал Чорновил.

В то же время народный депутат выразил убеждение, что всем уже понятно, что никаких выборов летом не будет, и никто на этом не настаивает.

«Сегодня и Президент, и обе оппозиционные фракции хаотически ищут способ как, максимально сохранив свое лицо, соскочить с идеи внеочередных выборов», — сказал Чорновил.

Робоча група не засідає. Усе в руках Ющенка і Януковича

Робоча група з підготовки дострокових виборів до Верховної Ради сьогодні не засідає.

фото Дима Богданов/ОБОЗПро це заявив член робочої групи, народний депутат від «Нашої України» Юрій Ключковський.

«Я не знаю ні про яке сьогоднішнє засідання робочої групи з підготовки проведення дострокових парламентських виборів», — сказав він прес-службі «Нашої України».

За словами Ключковського, Робоча група зробила практично все, що могла у даній ситуації. Ключковський також нагадав про популістські та деструктивні ініціативи КПУ та СПУ.

«Водночас, робоча група, за винятком кількох розходжень, які включені в протокол розбіжностей, напрацювала законопроекти, які необхідно прийняти у Верховній Раді задля проведення парламентських перевиборів, — підкреслив він. — Ці розбіжності мають не правовий, а політичний характер». Ключковський додав, що вони узгоджуватимуться вищим керівництвом держави.

Він нагадав, що до протоколу розбіжностей увійшли питання щодо формування державного реєстру виборців, способу прийняття «пакету» законопроектів у ВР, а також «надумане комуністами» питання щодо встановлення порогу явки виборців.

Ключковський сказав, що компроміс щодо перевиборів залежить від того, наскільки всі політичні гравці усвідомлюють необхідність якнайшвидшого виходу з політичної кризи. «На жаль, на засіданнях робочої групи я бачив, що деякі політичні сили зацікавлені у затягненні кризи», — додав він.

Мартынюк считает, что выборы в августе - это несерьёзно. Видеосюжет

(видео "5 канала")

Выборы будут осенью, но не ясно какой

фото Дима Богданов/ОБОЗПартия регионов не ведет никаких переговоров с «Нашей Украиной» о возможности объединения в коалицию после досрочных парламентских выборов.

Об этом журналистам в понедельник сказала лидер фракции ПР Раиса Богатырева.

Отвечая на вопрос о том, возможно ли, что такие переговоры сепаратно ведут Ющенко и Янукович, она ответить затруднилась, сославшись на невозможность комментировать то, чего не знает точно.

Богатырева рассказала, что сегодня Рабочая группа работала всего около 45 минут. Главное расхождение между представителями оппозиции и коалиции состоит в том, что первые настаивают на «скорую руку, практически без принятия изменений в законодательстве, провести досрочные выборы», тогда как вторые считают, что «если законодательных оснований для перевыборов нет, то их нужно создать хотя бы искусственно».

Дата, по словам Богатыревой — не главное, «если мы согласуем основные моменты — законность и конституционность, остальное — производные».

Таким образом, Богатырева думает, что выборы пройдут все-таки осенью — возможно, ранней, а возможно, поздней. В любом случае, пока парламентарии не примут все необходимые законодательные изменения — на каникулы не пойдут.

Сегодня в Раду понесут детище Рабочей группы

Сегодня в парламенте могут быть зарегистрированные проекты решений, разработанные Рабочей группой по подготовке досрочных выборов.

фото пресс-служба НСНУТакое мнение в интервью журналистам высказал представитель «Нашей Украины» Николай Онищук после завершения заседания Рабочей группы, передает УНИАН.

По его словам, технологически согласованы все вопросы, которые необходимо принять парламенту для обеспечения проведения досрочных выборов.

«Естественно, что в законодательном, конституционном поле Украины существует масса вопросов, которые нуждаются в своем решении, в том числе и порог явки, легитимность парламента и все такое, но для проведения внеочередных выборов эти темы не актуальны», — сказал Онищук. По его мнению, если цель заключается в том, чтобы заблокировать избирательный процесс, можно включать в переговорный процесс еще несколько тем для рассмотрения.

«При наличии политической воли во время встречи Президента и премьер-министра, мы убеждены, что объем работы, выполненный рабочей группой, является достаточным, чтобы сегодня вечером были зарегистрированы все проекты законов и постановлений парламента. В том числе, это касается и в основном согласованного протокола проведения завтрашнего заседания ВР, если оно состоится», — сказал Онищук.

В свою очередь, представитель Президента в парламенте Роман Зварич также сказал журналистам, что члены рабочей группы согласовали практически все документы. «Их есть шесть, четыре из них уже абсолютно согласованы без всяких возражений, а разногласия по другим документам, есть или настолько минимальными, или такие, которые можно очень быстро решить, если есть политическая воля, потому говорить, что на сегодняшний день является какими-то разногласиями, практически не приходится», — сказал он.

В то же время Зварич не исключил, что на сегодняшней встрече Президента и премьера могут выдвигаться новые предложения, направленные на блокирование процесса выхода из кризиса.

Робоча група погодила вся документи

фото ОБОЗПредставник Президента в парламенті Роман Зварич після завершення засідання робочої групи сказав журналістам, що члени робочої групи погодили практично всі документи.

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі «Нашої України».

«Їх є шість, чотири з них вже абсолютно погоджені без жодних заперечень, а розбіжності по інших документах є або мінімальними, або такими, котрі можна дуже швидко вирішити, якщо є політична воля, тому говорити, що на сьогоднішній день є якісь розбіжності, практично не доводиться», — сказав він.

Водночас Зварич не виключив, що на сьогоднішній зустрічі Президента і прем’єра можуть висуватись нові пропозиції, направлені на блокування процесу виходу з кризи.

Рабочая группа переложила свою работу на Ющенко и Януковича

Рабочая группа не смогла определить дату проведения досрочных парламентских выборов, и этот вопрос должны решать сегодня Президент Виктор Ющенко и премьер-министр Виктор Янукович.

Об этом в интервью журналистам сказал представитель «Нашей Украины» Николай Онищук после завершения заседания рабочей группы по подготовке документов, необходимых для проведения выборов, передает УНИАН.

Онищук напомнил, что Президент давал директиву наработать предложения относительно даты проведения досрочных выборов.

В то же время он отметил, что группа сосредоточила свою работу на документах, необходимых для проведения досрочных выборов.

«Что касается самой даты, мы называли возможные даты. Естественно, что фракции оппозиции называли главе государства июль, в частности, скажем 15 июля, фракции коалиции — то их рекомендуемая дата — конец сентября — начало октября», — сказал Онищук, добавив, что компромисс лежит за пределами возможностей рабочей группы.

«Это компромисс, который должен быть достигнут Президентом и премьер-министром», — сказал представитель «Нашей Украины».

Рабочая группа ушла на перерыв из-за Ющенко и Януковича

В заседании рабочей группы по урегулированию политического кризиса объявлен перерыв до окончания встречи Президента Украины Виктора Ющенко и премьер-министра Виктора Януковича.

Об этом журналистам сообщил лидер КПУ Петр Симоненко, передает УНИАН.

В то же время, он не уточнил, на когда запланирована встреча президента и премьера.

Напомним, по информации «Обозпревателя», встреча Ющенко и Януковича уже началась.

Богатырева предлагает договориться Ющенко и Януковичу

Координатор парламентской коалиции, лидер фракции Партии регионов Раиса Богатырева заявляет, что досрочные парламентские выборы могут состояться только на основе политического консенсуса Президента Виктора Ющенко и премьер-министра Виктора Януковича.

фото PHLОб этом она сказала сегодня после заседания рабочей группы по подготовке документов, необходимых для проведения выборов, сообщает УНИАН.

«Мы понимаем, что выход из политического кризиса на досрочные выборы возможен только при условии политического консенсуса между Президентом страны и премьер-министром», — сказала Богатырева.

Она отметила, что диалог между Ющенко и Януковичем постоянно продолжается, но рабочая группа должна наработать документы, которые политически и законодательно подкрепят соответствующий консенсус. По ее словам, наработано подавляющее большинство документов для рассмотрения их в пленарном порядке, несмотря на незначительное количество принципиальных и важных разногласий.

Пакетное голосование раскололо группу

Рабочая группа по урегулированию политического кризиса должна еще работать 2-3 дня.

Об этом по окончании заседания рабочей группы заявила лидер фракции Партии регионов Раиса Богатырева, сообщает РБК-Украина.

По ее словам, следующее заседание рабочей группы состоится в понедельник в 11:00 в Секретариате Президента.

фото Артур Бондарь/ОБОЗ

Богатырева рассказала, что в рабочей группе по урегулированию политического кризиса есть существенные разногласия относительно процедуры голосования за пакет документов, необходимый для проведения досрочных парламентский выборов.

По ее словам, существует два предложения относительно проведения голосования в Верховной Раде за пакет законопроектов: «пакетное голосование и голосование не в пакете, но за один час работы парламента».

Также по ее словам, Партия регионов и премьер-министр Виктор Янукович понимают, что решение Конституционного суда относительно проведения досрочных выборов «не будет иметь обязательного характера для наших оппонентов».

Симоненко опять решил переделать Конституцию

фото PHLВсе члены рабочей группы по урегулированию политического кризиса пришли к выводу, чтобы Указ Президента о роспуске Верховной Рады стал легитимным, необходимо внести изменения в Конституцию.

Об этом заявил лидер КПУ Петр Симоненко, который оставил заседание рабочей группы, сообщает РБК-Украина.

Он убежден, что реально такие изменения возможно внести в сентябре.

Также Симоненко сообщил, что сегодня рабочая группа обсуждала проект изменений в закон о статусе народного депутата относительно вопроса императивного мандата.

фото PHL21-го решат, как голосовать

21 мая в 11.00 рабочая группа по подготовке документов, необходимых для проведения досрочных выборов, рассмотрит процедуру принятия соответствующих решений в Верховной Раде.

Об этом сегодня журналистам сообщил народный депутат V созыва («Наша Украина») Николай Онищук, передает УНИАН.

«В понедельник будет обсуждаться вопрос процедуры голосования по соответствующему пакету законов и алгоритма действий сторон, имеется в виду проведение соответствующего пленарного заседания ВР Украины», — сказал Онищук.

Заседатели решили взять перерыв

В заседании рабочей группы по подготовке документов для проведения досрочных выборов объявлен перерыв.

Об этом сегодня журналистам сообщил лидер Коммунистической партии Украины Петр Симоненко, передает УНИАН.

Он отметил, что все члены заседания приняли решение попрощаться с известным авиаконструктором Петром Балабуевым, который возглавлял АНТК им. Антонова с 1984 до мая 2005 года.

При этом Симоненко отметил, что пока еще не решено, когда продолжится заседание рабочей группы.

СПУ и КПУ торгуются за места в списке ПР

СПУ та КПУ ведут торг с Партией регионов за как можно большее количество мест в списке блока.

Об этом возле Кабмина перед заседанием рабочей группы заявил заместитель председателя фракции БЮТ Александр Турчинов, сообщает РБК-Украина.

Он убежден, что радикальная позиция СПУ та КПУ на переговорах рабочей группы и попытки сорвать договоренности о проведении досрочных выборов продиктованы тем, что эти две политических силы пытаются «выторговать» у Партии регионов как можно больше мест в избирательном списке блока.

Вместе с тем он считает, что в этой ситуации Президенту нужно прибегнуть к волевым решениям, чтобы обеспечить проведение выборов.

В свою очередь представитель «Нашей Украины» Юрий Ключковский считает, что неуступчивость КПУ продиктована влиянием иностранного государства. «Вы спросите в Симоненко, о чем он говорил в России, и тогда будет понятной его позиция на рабочей группе», — сказал он.

Винский предлагает договориться без коммунистов и Мороза

фото PHLОдин из лидеров БЮТ Иосиф Винский убежден, что в случае проведения переговоров в формате БЮТ — «Наша Украина» — Партия регионов все разногласия относительно досрочных выборов можно решить в течение дня.

Об этом он сказал журналистам сегодня перед началом заседания рабочей группы по подготовке документов, необходимых для проведения досрочных парламентских выборов, передает УНИАН.

«По-моему, нет никаких проблем при политической воле, принять тот пакет, который может быть во вторник (22 мая — ред.) проголосован», — сказал Винский.

Он подчеркнул, что промедления в работе группы возникают из-за позиции КПУ и СПУ, лидеры которых понимают, что проиграют на досрочных парламентских выборах, поэтому для них выборы — «это фактически ликвидация партий». По словам Винского, в такой ситуации они (лидеры СПУ и КПУ — ред.) не будут соглашаться на компромисс.

«Договариваться должны Президент и премьер-министр, а если говорить в политическом аспекте, то три политические силы — БЮТ, «Наша Украина» и Партия регионов, которые могут иметь 400 голосов в парламенте и решить все проблемы», — заверил Винский.

Он убежден, что в случае ожидания компромисса с КПУ и СПУ, Украина никогда не сможет выйти из кризиса. По мнению Винского, председатель Верховной Рады Украины Александр Мороз будет делать все, чтобы не проводить выборы. «Верховная Рада на сегодняшний момент абсолютно деструктивна», — сказал Винский.

Он также считает, что и премьер-министр Украины Виктор Янукович медлит с выходом из политического кризиса, поскольку на него влияет «партия войны» — Партия регионов, «и все знают фамилии этих людей».

Винский отметил, что у переговорщиков остались «условные разногласия». В частности, все политические силы выступают за создание реестра избирателей, но отличие остается во времени его создания. Он также отметил, что КПУ требует, чтобы в законодательстве было закреплено, что выборы должны считаться состоявшимися, если на выборы пришел 51% избирателей. По убеждению Винского, это делается для того, чтобы иметь еще одну возможность сорвать выборы.

По его словам, также на заседании рабочей группы обсуждаются вопросы относительно императивного мандата, использования сервера ЦИК, не решен вопрос, как воспринимать законы Верховной Рады, которые приняты после 2 апреля.

Он подчеркнул, что это все не имеет большого значения, если будет желание проводить выборы.

Винский отметил, что на сегодня в рабочей группе БЮТ и «Наша Украина» готовы к компромиссам относительно проведения выборов, Партия регионов молчаливо наблюдает, а СПУ и КПУ делают все, чтобы остаться при власти.

Васюник обещает договориться до обеда в понедельник

До обеда 21 мая пакет законопроектов, необходимых для проведения досрочных парламентских выборов, будет подготовлен.

фото PHLОб этом сказал первый заместитель главы Секретариата Президента Иван Васюник сегодня перед началом заседания рабочей группы по подготовке документов, необходимых для обеспечения проведения выборов, передает УНИАН.

«Все законопроекты и составляющие пакета, которые позволяют проведение досрочных выборов, подготовлены», — сказал Васюник и добавил, что сейчас идет речь о совершенствовании этих документов.

В то же время он подчеркнул, что те политики, которые настаивают на продолжении совершенствования необходимых документов, лукавят, поскольку они ради совершенства «хотят принесли в жертву выход общества и политикума из кризиса». Как отметил Васюник, совершенствовать можно бесконечно.

«Ответственно утверждаем, что на понедельник (21 мая — ред.) к обеду все составляющие пакета будут готовы для их парафирования руководителями фракций, политиками и для внесения в Верховную Раду», — заверил Васюник.

Он прогнозирует, что решение о заседании Верховной Рады для голосования этих документов будет приниматься 21 мая, также в этот же день будет приниматься вопрос относительно синхронизации действий главы государства и парламента.

Васюник также считает, что 21 мая должна состояться встреча Президента Виктора Ющенко, премьера Виктора Януковича и председателя ВР Александра Мороза относительно окончательного согласования всех вопросов проведения выборов.

Васюник подчеркнул, что для того, чтобы проголосовать необходимый пакет документов, нужны 226 голосов, а за столом переговоров такое количество есть.

В Раде скоро будет полный комплект

фото Дима Богданов/ОБОЗВице-премьер-министр Украины Андрей Клюев прогнозирует, что необходимые для проведения досрочных выборов законы будут приняты на следующей неделе.

Об этом он сказал сегодня журналистам в Киеве, передает УНИАН.

«Еще несколько дней, и рабочая группа закончит переговорный процесс, подготовит целый ряд законопроектов, который необходимо будет принять в Верховной Раде», — отметил Клюев.

«После этого, — добавил он, — я думаю, в середине следующей недели — в конце следующей недели в Верховной Раде будет полный комплект народных депутатов — если не 450, то немножко меньше, но явно больше, чем 260».

На следующем этапе, по мнению Клюева, председатель Верховной Рады Александр Мороз, Президент Украины Виктор Ющенко и премьер-министр Украины Виктор Янукович окончательно примут решение о дате досрочных выборов.

Симоненко говорить те ж, що говорив місяць тому

По завершенню засідання робочої групи Петро Симоненко вкотре розповів, що президентська сторона не хоче йти на компроміси, запропоновані коаліцією. Він виключає можливість відкликання будь-яких законопроектів, прийнятих Радою з 2 квітня, оскільки, на його думку, ця ситуація може дійти до того, що «ми почнемо відкликати свої звернення, відкличемо рішення Ради Європи і таке інше».

Симоненко вимагає, щоб дві сторони робочої групи розглядалися як рівні політичні сили, і щоб усі рішення Верховної Ради сприймалися як такі, що голосувалися, виходячи з ситуації, яка склалася в зв’язку з указом Президента.

Він укотре наголосив на тому, що є прихильником «нульового варіанту» й закликає своїх колег дочекатися рішення Конституційного Суду.

БЮТ знайшов заняття депутатам

«Сьогоднішнє засідання робочої групи завершено, проте завтра о 10:30 ми знову засідатимемо в Кабміні», - повідомив Йосип Вінський. За його словами, у робочої групи залишаються все ті ж проблеми, серед яких – сервер, регулювання роботи ЦВК та регламент Верховної Ради.

До них сьогодні додалася нова проблема: що робити з законами, прийнятими Верховною Радою після 2 квітня? Вінський як член опозиції пояснив, що його сторона наполягає на переголосуванні всіх відповідних законопроектів.

Він і надалі переконаний у тому, що лише в рамках робочої групи врегулювати політичну кризу неможливо. У цей процес, на його думку, повинна включитися РНБО.

На запитання журналістів, чи завтрашнє засідання робочої групи буде більш продуктивним, Вінський зазначив, що «в нас кожен день продуктивний, але не результативний».

Рабочая группа ни о чем не договорилась

Лидер БЮТ Юлия Тимошенко сообщила, что члены рабочей группы не достигли никаких договоренностей по дате досрочных парламентских выборов.

Об этом она сообщила журналистам в Секретариате Президента, где проходит заседание рабочей группы по подготовке выборов, передает УНИАН.

«Никаких договоренностей о конкретной дате выборов рабочая группа не достигла», — сказала Тимошенко.

Робоча група розійдеться о 18.00

Микола Оніщук повідомив представникам ЗМІ, що швидше за все засідання Робочої групи завершиться о 18 годині.

Робоча група зробила маленький ривок

Постійний представник Президента у Верховній Раді Роман Зварич заявив, що Робочій групі нічим похвалитися. «На ранішньому засіданні ми зробили лише маленький ривок», — заявив він.

фото пресс-служба Президента Украины

Зварич зауважив, що сторони майже дійшли згоди стосовно змін до Регламенту в питаннях імперативного мандату, а також був погоджений протокол про взаємні дії, щоб «розуміти, хто коли повинен що робити».

«Нашоукраїнець» пояснив, що це стосується пакетного голосування в парламенті. Він зауважив, що вже остаточно погоджено, що голосування буде пакетним, адже існує спільна недовіра сторін, яка змушує все робити «одним кроком».

Робоча група не домовилась ні про що

Робоча група на ранішньому засіданні в Секретаріаті не дійшла згоди по жодному питанню і розійшлася до 16 години.

Про це журналістам розповів член групи Леонід Кравчук.

фото ОБОЗ

Він зауважив, що сьогодні Робоча група працювала лише над одним питанням — зміни до Закону про статус народного депутата, тобто обговорювали імперативний мандат. Сторони не можуть дійти згоди, тому що представники більшості наголошують на тому, що депутатів не можна виключати з фракції за порушення партійної дисципліни.

Кравчук прогнозує, що сьогодні «нічого не буде», тобто РГ не завершить свої засідання.

Коаліція бере Ющенка у кільце

Урядова коаліція мобілізує своїх прихильників на підступах до Секретаріату Президента.

фото ОБОЗ

Близько 20 молодиків з прапорами Партії регіонів змусили президентську охорону підсилити один з підходів до Секретаріату з боку театру Франка. Крім того, прихильники коаліції у кількості близько 200 чоловік зібрались і з боку вулиці Лютеранської. Цей вхід наразі залишається відкритим.

Третій вихід з Секретаріату наразі залишається вільним.

Кравчук запропонував Ющенку і Януковичу публічно розписатися

фото ОБОЗ«Після завершення переговорів необхідно публічно, перед камерами, Президенту, прем’єру та голові ВР завізувати узгоджену дату виборів, щоб не виникло ситуації, коли Рада голосує, а Президент змінює дату виборів».

Таку пропозицію озвучив журналістам перший Президент України Леонід Кравчук.

Кравчук переконаний, що коли усі учасники переговорного процесу визнають необхідність проведення демократичних та законних виборів, необхідно вирішити питання Реєстру виборців, «адже поки воно не вирішене, Президент не може призначити дату виборів».

В той же час, Кравчук проти того, щоб ставити Президента у положення, коли він «приймає десяток указів, а ВР не працює, але живе». Така ситуація, на думку Кравчука, є абсолютно ненормальною, як і пропозиція переголосувати усі законопроекти, які приймала Рада з 2 квітня і таким чином, довести, що АР існує, поки призупинений Указ Президента — «Президент призупинив Указ на дві години, Рада існує, строк виходить — її знову нема. Це вже схоже на дитячі ігри», — зазначив Кравчук.

Він додав, що, на його думку, сьогодні буде вирішено питання фінансування виборів, але усі питання узгодити не вдасться.

Робоча група знову засіла. Кравчука залишив оптимізм

Засідання Робочої групи розпочалося. Один з учасників засідання Леонід Кравчук вважає, що сьогодні навряд чи будуть узгоджені усі документи, яких, за його словами, залишилось: «Реєстр виборців — раз, плюс ще п’ять законопроектів. Ітого — сім», — порахував перший Президент.

Мороз про Секретаріат: "Це все фікція, що це все халтура!.." Відеосюжет

Васюник обіцяє зміни до закону про вибори вже у середу. Відеосюжет

...А Симоненко каже, що Робоча група нічого не підготувала. Відеосюжет

(відео "5 каналу")

Турчинов розвіяв надії Мороза – робоча група розпущена

Сьогодні відбулося останнє засідання Робочої групи, під час якого було узгоджено достатньо документів для прийняття рішення про проведення позачергових виборів у Верховній Раді. Про це повідомив Олександр Турчинов під час підходу до преси. Усі положення, які не узгоджені, пов’язані з бажанням зірвати вибори.

фото пресс-служба БЮТ

Завтра відбудеться зустріч Президента та прем’єра з лідерами фракцій чи представниками РГ, де, за словами Турчинова, буде поставлена «політична крапка». Він переконаний, що коли ПР і Янукович готові дотримуватися своїх обіцянок, вони проголосують напрацьовані законопроекти без комуністів та соціалістів.

Турчинов сподівається, що завтра або буде призначена нова дата виборів – «не пізніше початку липня», або підтвердиться дата проведення виборів 24 серпня.

фото PHLЗавтра для Ющенка влаштують презентацію

«Робоча група завершила роботу і підготувала пакет для презентації Президенту та прем’єру», - сказав Іван Васюник. В пакеті погоджені усі документи, включно зі змінами до Бюджету. Щоправда, є й невеличкий додаток до пакету, а саме – список розбіжностей.

Після того, як Президент та прем’єр розглянуть напрацьоване Робочою групою, саме вони вирішать подальшу долю РГ і механізм голосування у ВР. Остаточну дату виборів буде визначено після голосування у ВР, причому Васюник допускає, що рішення буде прийнято більшістю, але без участі КПУ та СПУ.

Симоненко розповів, як помаранчеві ґвалтували

Петро Симоненко розповів, що в Робочій групі тривають суперечки. «Особливий ґвалт був піднятий президентською стороною», коли Симоненко, за його словами, вкотре запропонував виключити з використання ЦВК під час підрахунку голосів сервер для підрахунку голосів. На його переконання, така реакція Секретаріату та опозиції свідчить про те, що вони не планують проводити чесні, прозорі вибори.

фото ОБОЗЩодо завтрашнього засідання, за словами Симоненка, ситуація буде вирішена «у телефонному режимі». Він також не виключає, що РГ завтра звітуватиме між Президентом і прем’єром. Наразі Симоненко сподівається, що засідання ВР можна буде провести у четвер, оскільки для цього треба, щоб президентська сторона була готова до компромісу.

Крім того, лідер КПУ виключає можливість домовленостей між ПР, НУ та БЮТ. Він переконаний, що коаліція має єдину позицію, що не співпадає з президентською. Фактично, за словами Симоненка, спільне голосування ПР з НУ та БЮТ можливе лише за умови розколу коаліції. Щоправда, сам Симоненко наразі таких можливостей не бачить.

Варто зазначити, що завжди привітний з журналістами Симоненко цього разу навіть проігнорував деякі запитання представників ЗМІ. Хоча під час підходу до преси в обід Петро Миколайович був у гарному гуморі і сам просив журналістів ставити запитання.

Леонід Кравчук спростував Кириленка – він хоче засідати і завтра

фото пресс-служба Президента УкраиныПерший Президент України Леонід Кравчук стверджує, що в Робочої групи немає жодних проблем, «вона працює і намагається виконати домовленості Президента та прем’єра». Неузгоджені питання, за словами Кравчука, переносять у протокол розбіжностей, який потім буде опрацьований. Крім того, Кравчук стверджує, що парафовано вже кілька законопроектів. Щоправда, він не конкретизував, про які саме законопроекти йде мова.

Крім того, він переконаний, що РГ працюватиме й завтра, до того, як прозвітує перед Президентом та прем’єром. Також Леонід Макарович висловив свою думку щодо необхідності залучення у Робочу групу голови ВР Олександра Мороза, без якого, на його думку, не буде прийнятий жоден документ, адже «хто підписує закони? Голова Верховної Ради».

Робоча група майже домовилася. В четвер - останнє засідання Мороза?

Робоча група виконала практично всі завдання, які стояли перед нею, і на рівні трьох фракцій (НУ, БЮТ і ПР) розбіжностей майже немає. Про це повідомив лідер НУ В’ячеслав Кириленко по завершенню засідання Робочої групи. Проте, засідання ВР завтра не відбудеться. Замість нього відбудеться звіт перед Президентом та прем’єром, на якому члени РГ розкажуть, про що вони домовились і про що не домовились.

Кириленко не виключає, що вирішення частини розбіжностей Робоча група перекладе на плечі Президента та прем’єра. Наразі, за словами Кириленка, погоджено без зауважень лише один документ – Кодекс адміністративного судочинства. Закон про вибори, статус народного депутата та імперативний мандат не погоджені «в силу деструктивної позиції КПУ і СПУ». Причому Кириленко переконує, що опозиція кроки назустріч коаліції зробила усі, які могла.

«Якщо завтра документи буде погоджено на рівні ПР, НУ та БЮТ, то засідання Ради відбудеться вже у четвер», - повідомив Кириленко. Він додав, що не виключає того, що вже завтра Президент та прем’єр назвуть остаточну дату виборів. «Наприклад, у липні місяці», - сказав Кириленко. фото PHL Сьогодні останнє засідання групи. Янукович прийде до Ющенка

Один із лідерів БЮТ Олександр Турчинов переконаний, що переговорний процес не може тривати безкінечно, якщо його метою є вирішення якоїсь проблеми. Тому ймовірно, що сьогоднішнє засідання буде останнім.

Про це він розповів перед початком вечірнього засідання Робочої групи.

Причому Турчинов переконаний, що позиція двох невеличких фракцій не грає великої ролі, коли йдеться про стабілізацію ситуації в Україні.

Як повідомив прес-секретар Віктора Януковича Денис Іванеско, на завтра запланована зустріч Президента і прем’єра.

фото PHL Переговорники стомилися. Вибори будуть наприкінці липня

Нардеп Микола Оніщук стверджує, що Робоча група ставить перед собою завдання завершити роботу сьогодні. «Робоча група стомлена, а настрій у них – фіналізувати цю роботу». Розбіжності щодо закону про вибори народних депутатів, на думку Оніщука, можуть бути вирішені на рівні Президента і прем’єра. Він зазначив, що РГ визнає право тієї чи іншої фракції мати іншу думку щодо певних законів, але це не повинно заважати стабілізації ситуації. Він додав, що голосування у ВР відбудеться найближчим часом. Робоча група бажала б, щоб у ньому взяли участь усі фракції. «Судячи з настрою, вибори, швидше за все, відбудуться до кінця липня», - спрогнозував Оніщук.

Робоча група змінила закон про вибори, КПУ все заперечує

На ранковому засіданні Робочої групи було парафовано зміни до Закону про вибори, які завтра будуть представлені на спільній зустрічі Президента та прем’єра. Про це повідомив Іван Васюник.

фото PHL

За його словами, до 15 години у засіданні РГ оголошено перерву, під час якої експерти, напевно, погодять текст змін до Закону про вибори і до Закону про статус народних депутатів. Після цього тексти повинні будуть парафовані на вечірньому засіданні, яке, на думку Васюника, завершиться близько 17 години і вже завтра може відбутися голосування у ВР. Голосувати опозиція й надалі бажає «пакетом».

Не настільки оптимістичний настрій був у Петра Симоненка, який стверджує, що жодних змін не було внесено, розбіжності щодо законів не зняті, а опозиція та президентська сторона відмовляються йти на компроміс. У законі про вибори й надалі залишаються проблеми з створенням Реєстру, з голосуванням на закордонних виборчих дільницях та на дому. Фактично парафованим, за словами Симоненка, можна назвати лише Кодекс адміністративного судочинства, який не має жодного відношення до виборів. Так само не вирішені розбіжності в Законі про імперативний мандат, зокрема, за словами лідера КПУ, президентська сторона відмовляється від норми про відповідальність депутата за порушення програми партії.

Також Симоненко зазначив, що сумнівається в тому, що засідання ВР відбудеться завтра, і стверджує, що поставить свій підпис лише під протоколом розбіжностей. Під жодним законом Симоненко ставити підпис не буде.

Герман обіцяє дату виборів вже сьогодні

Депутат від Партії регіонів Ганна Герман прогнозує, що вже сьогодні Україна знатиме дату наступних виборів. Це її власна думка, яка базується на її знаннях щодо ходу переговорного процесу.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Нагадаємо, що Ганна Герман не входить до складу Робочої групи. Сьогодні вона опиналася у Кабміні з інших причин.

Зварич: якби не дурість, усе було б готово

Робоча група завершила своє засідання ще півгодини тому. Про це повідомив Роман Зварич. За його словами, погоджено вже закон про вибори, за винятком позиції, запропонованої соціалістами про те, що вибори вважаються дійсними за умови явки 51% виборців.

Також не погоджено питання голосування вдома, оскільки соціалісти та комуністи вимагають щоб за заявою могли голосувати на дому всі, хто старше 60 років, а таких, за інформацією служби соціального захисту, в Україні 7 мільйонів. Зварич вважає цю пропозицію неприпустимою.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Майже погоджено закон про статус народного депутата. Єдиною непогодженою позицією залишається питання, що вважати переходом із фракції в фракцію. Зокрема, чи буде вважатися переходом голосування всупереч рішенням фракції.

Також майже погоджено зміни до Кодексу адміністративного судочинства, крім пункту про непідсудність рішень Президента, Кабміну, Верховної Ради та ЦВК.

Зварич переконаний, що вже завтра буде спроба вийти на остаточний компроміс і, за умови доброї волі політиків, завтра до обіду всі питання буде погоджено.

Також Зварич зауважив, що на засіданнях Робочої групи була б не зайвою телекамера: можливо, тоді «хтось не так вперто відстоював би свою дурість».

Майже погоджено питання реєстру виборців, оскільки вчора на засіданні експерти дійшли висновку, що створення реєстру займе мінімум рік, а тому це в принципі недопустимо. Можна констатувати, що ці вибори пройдуть без Реєстру виборців. Щоправда, звичайні списки міститимуть значно більшу кількість інформації про громадян, що дозволить уникнути ситуації з «мертвими душами».

Зварич переконаний, що робота залишилося мало, і вона носить юридично-технічний характер. Наступне засідання відкриється зранку в вівторок о 10:00.

Робоча група за день зробила 25% роботи, залишилось ще 5%

Ситуація на засіданнях Робочої групи оптимістична, стверджує депутат від «Нашої України» Микола Оніщук: на вечірньому засіданні було погоджено питання змін до Кодексу адміністративного судочинства, закону «Про статус народного депутата», а за півгодини буде погоджено закон про вибори в частині проведення позачергових виборів.

За словами депутата, на сьогодні погоджено 95% законопроектів (зранку було лише 70%).

В той же час, Оніщук стверджує, що Комуністична партія займає все більш жорстку позицію щодо голосування чи не голосування по певних проектах. «Уже зараз можна говорити, що не всі закони отримають необхідну підтримку в парламенті», - попередив він.

На уточнююче запитання журналістів щодо восьми розбіжностей, про які говорив Йосип Вінський, Оніщук зазначив, що розбіжностей стає все менше з кожною годиною.

Він переконаний, що при наявності політичної волі вже завтра всі закони будуть погоджені. Залишиться лише вирішити політичні питання.

Незважаючи на те, що засідання робочої групи вже покинули Вінський, Симоненко і сам Оніщук, він стверджує, що там працюють представники всіх фракцій, і засідання триватиме приблизно до пів на восьму.

Говорили-балакали… Сьогодні кіна не буде

фото PHLНа сьогодні результату засідання Робочої групи не буде. Про це повідомив Йосип Вінський. За його словами, на вечірньому засіданні РГ були обговорені законопроекти про статус народного депутата і імперативний мандат. Спільної точки зору по цих питаннях знайдено не було.

Причиною цього Вінський вважає небажання соціалістів та комуністів змінювати ситуацію в Раді.

Вінський переконаний, що голосувати окремо закони, що будуть напрацьовані, не доцільно. З розбіжностей, які є в Робочій групі, вже складено протокол, який містить вісім пунктів. З цими питаннями працюватимуть лідери партій.

За прогнозами Вінського, завтрашнє засідання Робочої групи не стане останнім. І додав, що РГ працюватиме до досягнення компромісу.

Симоненко залишив робочу групу, бо його будуть знімати

Щойно залишив засідання Робочої групи Петро Симоненко, який, за його словами, поспішає на телезйомку. Він розповів, що залишаються розбіжності щодо Закону про статус народного депутата та по імперативному мандату. Засідання Робочої групи майже дійшло свого завершення.

фото PHL

У Робочої групи перерва. Вона впоралась на 70%

фото PHLУ засіданні Робочої групи оголошено перерву до 16.15.

Про це повідомив журналістам бютівець Йосип Вінський.

Він також стверджує, що під час ранкового засідання було погоджено 70% змін до Закону про вибори.

Вінський розповів, що опозиція сьогодні запропонувала механізм, який дозволить зробити списки виборців у формі попереднього Реєстру. Задля цього буде введена система, яка збиратиме інформацію про виборців з різних установ. Таким чином можна буде вирішити проблему неточних списків.

На прохання журналістів прокоментувати рішення коаліції про те, щоб не видавати зарплату опозиціонерам, Вінський сказав, що опозиція і так не претендує на зарплатню і ще раніше прийняли рішення про відмову від неї за той час, що БЮТ був відсутній у сесійній залі.

Депутат від НУ Микола Оніщук повідомив, що на вечірньому засіданні будуть обговорені зміни до Кодексу адміністративного судочинства та Закону про статус народних депутатів. Він також стверджує, що за бажанням членів Робочої групи сьогодні до кінця дня усі законопроекти можуть бути погоджені.

Симоненко обіцяє, що до середи діла не буде

Сьогодні на ранковому засіданні Робочої групи розглядалися положення змін до закону про вибори.

Про це повідомив лідер КПУ Петро Симоненко.

фото пресс-служба Президента Украины

За його словами, опозиція відкидає ідею створення Реєстру виборців і пропонує використовувати минулорічні списки, які, на думку Симоненка, дозволять використати «мертві душі».

Опозиція хоче обмежити право голосування на дому і взагалі відкидає питання щодо внесення змін до Конституції.

Симоненко вважає, що оскільки робота просувається дуже важко, до середи жодного рішення прийнято не буде.

Крім того, Симоненка цікавить питання, на яких юридичних підставах опозиція повернеться до парламенту, оскільки, підтримуючи Указ Президента, вони визнають, що не є депутатами. Така ситуація, за прогнозом Симоненка, може бути використана тими, хто захоче скасувати результати виборів.

На уточнююче запитання журналістів, чи підписувалися комуністи під поданням до Конституційного Суду щодо конституційності другого Указу Президента про розпуск Ради, Симоненко сказав, що Компартія під цим позовом підписалася, але його особистий підпис там відсутній.

Робоча група послала Колеснікова на спецзавдання

Засідання Робочої групи з підготовки проведення дострокових виборів до Верховної Ради, що проходить сьогодні у Секретаріаті Президента, щойно залишив народний депутат Борис Колесніков (Партія регіонів).

фото Виктор Арнаутов/ОБОЗ

Він заявив журналістам, що засідання «у розгарі», а йому Робоча група доручила виконати завдання. Регіонал не став уточнювати, яке саме це завдання.

Попередню інформацію про засідання Робочої групи з підготовки до дострокових виборів читайте тут.