УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Яценюк побачив живу Кондолізу Райс

867
Яценюк побачив живу Кондолізу Райс

Основним пунктом робочого візиту Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка до Сполучених Штатів Америки стала його зустріч з Державним секретарем США Кондолізою Райс та обговорення з нею цілої низки питань як двосторонніх відносин, так і проблем глобальної політики. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Видео дня

фото сайта МИД Украины

У ході зустрічі А.Яценюк і К.Райс обмінялися думками щодо шляхів зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США у нових умовах, сприяння з боку США інтеграції України до європейських та євроатлантичних інституцій, реалізації проектів направлених на подальшу демократизацію українського суспільства та розвитку економічного співробітництва.

„Підписання двостороннього Протоколу з доступу до ринків товарів і послуг у рамках вступу України до СОТ, відміна Палатою представників Конгресу США дії поправки Джексона-Веніка щодо України, надання Україні статусу країни з ринковою економікою та відміна торговельних санкцій по відношенню до українських товарів створює якісно нові умови для активізації двостороннього співробітництва як у торговельно-економічній, так і в політичній сферах”, - зазначив Глава зовнішньополітичного відомства України.

Сторони обговорили також цілий ряд питань, що стосуються глобальної проблематики. Зокрема, йшлося про співпрацю в питаннях енергетичної безпеки, розв’язання „заморожених конфліктів”, участі в миротворчих операціях, координацію дій в рамках реагування на нові світові виклики.

Під час бесіди А.Яценюк та К.Райс із задоволенням відзначили позитивну динаміку українсько-американських відносин та окреслили основні напрями їх подальшого розвитку. З цією метою Міністр А.Яценюк передав Держсекретарю США проект Цільового плану двосторонніх відносин для його подальшого опрацювання та схвалення обома сторонами.