КС визнав дії Ющенка неконституційними?

КС визнав дії Ющенка неконституційними?

Конституційний Суд України визнав неконституційним призначення Президентом голів судів та їх заступників.

Видео дня

Як передає УНІАН, про це сьогодні в інтерв’ю журналістам в Києві повідомив заступник голови Вищої ради юстиції Микола Шелест, посилаючись на власні джерела КСУ. Однак прес-служба Конституційного Суду повідомила "Обозревателю", що нічого про це на знає, що жодною інформацією стосовно такого рішення не володіють.

фото сайта Вищої ради юстиції

«На сьогоднішній день достеменно відомо, що рішенням КС вчорашнім днем визнано неконституційним положення частини 5 ст. 20 Закону України про судоустрій, яким визнано неконституційними слова «голова суду та його заступники призначаються Президентом», - сказав М.Шелест, додавши при цьому, що це стосується всієї судової системи.

Крім того, він зауважив, що відповідне подання до КС було направлено, в тому числі, і Верховною Радою України. «Ми не просили визнати це неконституційним… ми просили визначитися, оскільки були деякі суперечності», - зазначив М.Шелест.

На запитання щодо наслідків цього рішення КС для судової системи, М.Шелест відповів, що «це означає, що наш парламент повинен, я думаю, в позачерговому порядку визначитися з редакцією ч. 5 ст. 20, тому що якщо не затверджує Президент, не призначає Президент, то виникає питання, хто призначає голів та заступників».

Водночас М.Шелест зауважив, що в разі, якщо в редакції закону буде змінено слово «Президент» на словосполучення «Верховна Рада», то для судової системи нічого не зміниться.

За словами заступника голови ВРЮ України, «непогодження буде з того боку, що, наприклад, голова Верховного Суду призначається пленумом Верховного Суду. Тобто сама судова система вирішує свої кадрові питання. Тому незрозуміло, чому голови нижчих судів призначаються політиками».

На думку М.Шелеста, оптимальним варіантом було б, аби питання призначення суддів на адміністративні посади вирішувала сама судова система.

Відповідаючи на запитання, чи вважає він рішення КС політичним, М.Шелест, зокрема, зазначив: «Це питання давно було порушено. Воно було пов’язано з тим, щоб було однакове застосування законів, і нічого більше… Я думаю, рішення Конституційного Суду є правильним і обґрунтованим».

Водночас М.Шелест, відповідаючи на одне з питань, зазначив «в сьогоднішній ситуації є таке побоювання, що Верховна Рада може взяти на себе це (призначення суддів на адміністративні посади ). Якщо у Президента їх забрали, то ВР може взяти їх на себе».

Довідка: Частина п’ята статті 20 діючого закону “Про судоустрій України” передбачає, що “голова суду, заступник голови суду призначаються на посаду строком на п`ять років з числа суддів та звільняються з посади Президентом України за поданням Голови Верховного Суду України (а щодо спеціалізованих судів - голови відповідного вищого спеціалізованого суду) на підставі рекомендації Ради суддів України (щодо спеціалізованих судів - рекомендації відповідної ради суддів).