Німеччина готова робити кіно разом з Україною

201
Німеччина готова робити кіно разом з Україною

Німецьке кіно переживає бум міжнародного визнання. Про це свідчить постійна присутність німецьких фільмів у конкурсних програмах престижних міжнародних кінофестивалів, численні нагороди, небувала активність глядачів і критиків усього світу.

Видео дня

Багато німецьких режисерів та акторів, таких як Діана Крюгер, Мориц Блябтрой, Франк Потенте, Роланд Емеріх, Вім Вендерс, Том Тиквер та інші відомі далеко за кордонами своєї країни.

За останні 10 років німецькі фільми 5 разів були номіновані на премію «Оскар» в категорії «найкращий іноземний фільм», 2 картини перемогли, зокрема, в 2007 році володарем «Оскара» стала стрічка «Життя інших» режисера Флоріан Хенкель фон Доннерсмарк. Голлівудські продюсери вже купили права на рімейк фильму.

Доля німецьких фільмів у світовому кінопрокаті зростає. На додаток до дійсних у Німеччині фондів підтримки з початку січня розпочав роботу Фонд сприяння розвитку німецького кіно (Deutscher Film Förderfonds), який планує щорічно інвестувати у кіновиробництво 60 мільйонів євро. Така підтримка повинна піти на користь і міжнародним проектам спільного кіновиробництва за умови використання іншою стороною всіх умов фінансування і доручення партнерів з Німеччини, які у свою чергу нестимуть спільну відповідальність за змістовну частину проекту.

За словами керівника проекту Крістине Берг, «завдяки такій моделі підтримки міжнародної ко-продукції ми зробимо партнерство з німецькою кіноіндустрією ще привабливішим».

Останні кілька років кінокритики у всьому світі обговорюють, як в німецькому кінематографі переосмислюються події Другої світової війни, падіння берлінської стіни і об’єднання Німеччини, а також наслідки цих подій. Тим часом, в одній з найяскравіших, в чи не найбільш суперечливій європейській країні активно формується нова самосвідомість.

Цей процес дарує натхнення, водночас знайшов своє відображення у новій кінематографічній хвилі – свіжій, яскравій, насиченій різноманітністю форм, тем і жанрів. Нове німецьке кіно все більше віддаляється від історії і політики, все більше наближається до простого і водночас складного людського життя.

В Україні фестиваль нового німецького кіно відкриє драма «Пінг-понг» – талановитий дебют Матіаса Лутхарда. Це – тонкий і кмітливий фільм про людські стосунки, який за своєю динамікою нагадує короткометражку.

Хіт програми – скандальна екранізація роману Мішеля Уельбека, однойменна стрічка «Елементарні частини». Ще до того, як потрапити на екрани, саркастичний текст Уельбека, безжально препарував сучасні звичаї, став справжнім шоком для всієї Європи. Книга отримала “Гран-прі” в області літератури, а також визнана редакцією відомого літературного журналу «Лір» найкращою книгою року. В кіноверсії Оскара Рьолера, відзначають блискучу гру акторського складу. В головних ролях – відомі всьому світу за фільмом «Біжи, Лоло, біжи!» Морітц Бляйбтрой («Срібний ведмідь» за найкращу роль у фільмі «Елементарні частини» на Берлінале-2006) и Франка Потенте.

Додасть перчику фестивалю історична драма з детективним сюжетом «Дирижабль!» (реж. Гордіан Мауг). Це – історія про таємниці відомого дирижабля «Гінденбург» і про людей, народжених для неба. Крім того, ви побачите міцну драму про дорослішання серед берлінських нетрів. «Доволі крутий» (реж. Детлеф Бук), тюремну історію про дружбу талановитої і непередбачуваної ув’язненої і похилої вчительки музики «Чотири хвилини» (реж. Кріс Краус), - фільм відзначено високою і престижною премією Deutscher Filmpreis як найкращий німецький ігровий фільм 2007 року,- а також повчальну стрічку про нестерпну легкість і тендітність вигаданого буття «Істина и обов’язок» (реж. Арне Нольтинг, Ян Мартін Шарф).