Білі ворони хочуть нові граблі в Конституційний Суд

186
Білі ворони хочуть нові граблі в Конституційний Суд

«Президент, Верховна Рада та Кабінет міністрів повинні негайно домовитися про кадрове, фахове та моральне «перезавантаження» Конституційного Суду. Оскільки нинішній склад суду повністю дискредитував себе, тоді як до проведення виборчої кампанії КС повинен винести рішення з низки злободенних для країни проблем», - сказано в заяві президії Партії вільних демократів, розповсюдженою її прес-службою.

Видео дня

фото Дима Богданов/ОБОЗВільні демократи вважають, що нинішня політична криза виникла значною мірою тому, що КС вчасно не зміг розглянути та винести свої рішення з багатьох суперечливих питань, що стосуються державного управління: наприклад, про право президента ветувати кандидатуру прем'єра, запропоновану парламентською більшістю; про обов'язковість візування президентських указів відповідальними працівниками Кабміну; про конституційність Закону «Про Кабінет міністрів» і багато інших.

«Не нейтралізувавши конфліктних зон української політики вибори проводити не доцільно, бо країна знову наступить на граблі політичної кризи», - заявляють вільні демократи.

Саме тому, на думку президії Партії вільних демократів, сьогодні, по-перше, необхідно сформувати новий склад Конституційного суду, аби у нікого в суспільстві не виникало запитань щодо легітимності та самостійності КС, а, по-друге, створити такі умови роботи суду, за яких судді зможуть упродовж двох-трьох місяців розглянути усі термінові питання державного будівництва, що накопичилися за останніх два роки.

ПВД своїм символом, як відомо, обрала білу ворону.

Раніше лідер ПВД Михайло Бродський заявляв про те, що Юлія Тимошенко хотіла підкупити двох суддів Конституційного Суду.