Під егідою ГУАМ буде побудовано дві залізниці

195
Під егідою ГУАМ буде побудовано дві залізниці

Під егідою ГУАМ буде побудовано дві залізниці.

Видео дня

Про це Президент України Віктор Ющенко повідомив в інтерв’ю українським журналістам після завершення Енергетичного саміту в Кракові. За його словами, сьогодні, 11 травня, на зустрічі президентів країн-членів ГУАМ обговорювався ряд економічних проектів. Зокрема, обговорювалось питання двох залізниць: Баку-Тбілісі-Поті і далі - поромна переправа «Керч»; а також залізниця Ахакалакі-Тбілісі-Баку. Ці два проекти будуть здійснюватись під егідою ГУАМ із залученням максимально широкого кола національних інвесторів-підрядників.

Також В.Ющенко повідомив, що обговорювалось питання врегулювання конфліктних ситуацій в гарячих точках, зокрема в Південній Осетії, Абхазії, Придністров’ї. Зокрема, мова йшла про формулювання спільних позицій щодо безпекових критеріїв і способів врегулювання цих конфліктів, сказав Президент.

Він повідомив, що українські пропозиції були схвалені і через місяць вони розглядатимуться на Бакинському саміті ГУАМ. Зараз президенти дали доручення міністрам закордонних справ і завтра про ці домовленості буде проінформований Президент Молдови Володимир Воронін. (УНІАН: сьогодні в Кракові зустрічалися президенти України В.Ющенко, Азербайджану - Ільхам АЛІЄВ та Грузії - Михаїл Саакашвілі.)

В.Ющенко розповів, що сьогодні на зустрічі президентів країн-членів ГУАМ також обговорювалось питання проведення літнього саміту ГУАМ в Баку, яке відбудеться в середині червня.

За його словами, обговорювались організаційні питання діяльності ГУАМ. Так, В.Ющенко повідомив, що в Києві вже знайдено місце, виділено приміщення, завершується ремонт офісу ГУАМ, і він сподівається, що до літнього саміту ця міжнародна організація вселиться в приміщення, і почне працювати як повноцінний інститут.

УНІАН