Поляки в Києві проведуть "клас Ейнштейна"

Поляки в Києві проведуть 'клас Ейнштейна'

Польський Інститут у Києві, Центр сучасного мистецтва НаУКМА, в рамках Міжнародного фестивалю соціальної скульптури (27.04-17.05.2007) запрошують на презентацію Клас Ейнштейна та інші фільми П.Альтхамера.

Видео дня

"Клас Ейнштейна" - проект, який Альтхамер реалізував у 2005 році. Присвячено його 100-річному ювілеєві найбільших наукових відкриттів Альберта Ейнштейна.

Документальний фільм про те, як вчитель-марґінал, якого щойно скоротили з роботи, протягом 6-ти місяців навчає фізики групу "важких дітей" з бідного району Варшави. На цих уроках учні опановували відкриття Ейнштейна, безпосередньо "унаочнюючи їх" та вивчаючи, як вони діють "на практиці". Клас Ейнштейна не обмежився лише вивченням фізики...

Цей проект певною мірою автобіографічний, оскільки Альтхамерові хотілось показати таке вивчення фізики, про яке він мріяв, коли ще сам був школярем.

Павел Альтхамер - скульптор, перформер, автор інсталяцій і відеофільмів. Випускник Варшавської академії мистецтв (майстерня експериментальної скульптури Гжегожа Ковальського "Ковальня"). Свого часу в цій майстерні навчалися і працювали Катажина Козира і Артур Змієвський.

Мистецтво Альтхамера базується на простих, елементарних - іноді привабливих і наочних, а часом непомітних та непоказних - втручаннях у реальність, що дозволяють поглянути на себе нібито ззовні як глядачам, так і учасникам мистецьких проектів.

Митець має оригінальний підхід до презентації складної проблематики сучасного мистецтва і культури, яка пов'язана з дослідженням перетину різних культур, з дискусією про сучасні засоби креування ідентичності, з пошуком способів та форм вираження різнобічних обставин (приватних, родинних, суспільних, політичних) людської екзистенції. В цьому контексті Альтхамер також ставить питання про роль та місце митця у цих процесах та явищах.

Одним із найвидовищніших проектів Альтхамера була акція "Bródno 2000", здійснена спільно з мешканцями його багатоквартирного будинку, розташованого у варшавському мікрорайоні Брудно. Результатом цього мистецького проекту було творення із освітлених вікон великого, розміром з будинок, напису "2000", який можна було спостерігати протягом кількох годин.

Альтхамер брав участь, зокрема, у виставці Germinations 8 (1994-1995), Documenta X у Кассель (1997), Маніфеста 3ми у Любляні (2000), Бієнале Мистецтв у Венеції (2003), Carnegie International у Пітсбургу (2004). Одна з останніх його індивідуальних виставок відбулася в Центрі Помпіду в Парижі (2006). У 2004 році Альтхамер став лауреатом європейської мистецької нагороди "The Vincent van Gogh Bi-annual Award of Contemporary Art in Europe".

Марек Гоздзєвський – теоретик і критик мистецтва, куратор. Працює в Центрі сучасного мистецтва „Замок Уяздовський" (Варшава). Курував виставки польських митців протягом 1990-2001; з 2001 р займається освітніми програмами в ЦСМ.

Нагадаємо, соціальна тематика актуальна для митців сучасного світу, так масштабна виставка була проведена у найбідніших кварталах Ріо-де-Жанейро, метою цієї виставки було долучення громадської уваги до проблем бідних районів Ріо. Бідні райони Києва, Троєщина, хрущовки в старих районах, дешеві готелі стали об’єктом для фотографування відомим художником. Фото представлятимуть Україну на найбільшій світовій виставці – Венеціанській Бієнале сучасного мистецтва.