Коаліція заявила про нехтування Ющенком домовленостей

204
Коаліція заявила про нехтування Ющенком домовленостей

10 травня 2007 року, на початку вечірнього засідання робочої групи з урегулювання політичної кризи, Перший віце-прем’єр-міністр України Микола Азаров оголосив заяву представників Коаліції національної єдності в робочій групі:

Видео дня

фото Дима Богданов/ОБОЗ

«Ми, представники Коаліції національної єдності в робочій групі з урегулювання політичної кризи, глибоко стурбовані ситуацією, що складається, і змушені заявити про таке.

Представники Президента України і так званої "опозиції" у робочій групі, не встигнувши почати переговори, голослівно та безпідставно звинувачують представників Коаліції в затягуванні роботи, а насправді - негайно оголосили 10 травня про початок перерви.

фото PHLУ всі дні засідань робочої групи на нас - представників Коаліції в робочій групі - здійснювався тиск із метою схилити на шлях неправового врегулювання питання про дострокові вибори, а також, у зв'язку з цим, можливою наступною дискредитацією всіх напрацювань робочої групи.

Ми відповідально заявляємо, що представники Коаліції та представники Прем'єр-міністра України в робочій групі весь час займають конструктивну позицію під час усіх переговорів, шукають прийнятних підходів, напрацьовують серйозні документи, зокрема, в першу чергу необхідні зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України", які б дозволили зробити вибори насправді чесними, прозорими і демократичними.

У цій ситуації особливу тривогу викликають неприпустимі дії, спрямовані на руйнування Конституційного Суду України — єдиного органу конституційної юрисдикції в країні, особливо в той час, коли судді Конституційного Суду перейшли до роботи в закритому режимі у дорадчій кімнаті, а Конституційний Суд знаходиться на стадії ухвалення остаточного рішення. У цьому зв'язку подібні дії є брутальним відходом від правового поля. Так, безпідставне звільнення судді Конституційного Суду Іващенка В.І. виглядає зухвалим нехтуванням домовленостей між Президентом України і Прем'єр-міністром України.