newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Російському кінобізнесу замало простору

Російському кінобізнесу замало простору

Оглядач писав про зйомки серіалу „Янгол-Охоронець”. На запитання нашого журналіста, на скільки дешевшою є робоча сила в Україні, продюсери і генеральний директор „1+1”, росіянин Юрій Морозов відповісти відмовились. Олександр Роднянський лиш уточнив, що останнім часом зарплатня вирівнюється.

Видео дня

Зараз „1+1” знімає в Києві черговий 200-серійний фільм під робочою назвою ”Олександра”. Стрічка створена на основі румунського серіалу ”Сльози любові”. Глядачі її побачать влітку.

У фільмі знімаються українські актори Анатолій Хостікоєв, Григорій Дрозд, Лариса Руснак та міс Україна-2006 Інна Цимбалюк. Із росіян запросили Ольгу Філіпову, Євгена Проніна та Ольгу Чурсіну.

На дверях павільйону студії ”FilmUA” повісили оголошення ”Конкурс на кращу назву серіалу”. Внизу варіанти — ”Слезы любви”, ”Александра”, ”О любви”. А ще нижче ручкою дописано ”Там, где любовь”. Переможцеві обіцяють $100 премії. Конкурс триває до 11 травня.

В інтерв'ю "Газеті по-українськи" Хостікоєв розповів, які зарплати отримують українські актори, і чому росіяни знімають фільми в Україні:

— В Україні московські продюсери платять нашим акторам 250 гривень за знімальний день. Це ганебно, бо московські актори ”срєднєва пашиба”, бездарі, яких ніхто не знає, отримують дві тисячі доларів за день. У фільмі ”Леді-бомж” Марини Мигунової я поставив нормальні умови для себе. Тому на продовження мене вже не запросили. Взяли іншого актора, — каже про Віктора Супруна. — У мене зріст метр дев’яносто два, а у того метр шістдесят. А ще в мене вуса і довге волосся. Тому в продовженні серіалу його посадили спиною до камери, наче причісують і голять. А потім всі гуртом кажуть: ”Ах, Кент, как ты изменился!”

Російський кінобізнес розвивається так швидко, що не влізає у власні кордони

Російський кінобізнес стрімко розвивається. На відміну від кінобізнесу українського. Нагадаємо, на Одеській кіностудії майже всі фільми знімають росіяни, український творчий колектив усунено від справ кіностудії, подібна ситуація склалася і на Ялтинській кіностудії.

В Росії відчувається гострий брак акторів, сюжетів, ідей, в Україні ж навпаки – держава не зацікавлена в попиті на вітчизняний продукт, і українське кіновиробництво змушене боротись за виживання не тільки з надміром російського продукту, а і з державними структурами.

Про напружений графік російських акторів розповідає Хостікоєв:

— Для мене феномен — москвичі Олег Меньшиков та Євген Миронов. Вони знімаються паралельно в трьох фільмах, ще й встигають у геніальних театральних режисерів грати. В цьому і є сенс акторства.

Українських акторів цінують і поляки:

— Режисер Кшиштоф Зануссі запросив нас до свого заміського будинку. Там він тримає 12 собак. Будемо репетирувати виставу. В червні Зануссі покаже її в київському театрі Франка. Це сучасна німецька п’єса, побутова драма з життя подружжя. Складний багатослівний спектакль. Десь на три години. Як називатиметься, не знаю, - розповідає Хостікоєв.

Україна постачає талановиті кадри ледве не всьому світу. Учні київської школи анімації малюють мультики у Франції, комп’ютерні ігри у Сполучених Штатах, українці створюють сучасний кінематограф Росії, а у своїй державі зникають кіностудії, за право перекладати іноземні фільми в Україні українською доводиться боротись з чиновниками, лобістами російських прокатників при владі і навіть суспільною думкою громадян.

11 квітня, сьогодні розпочинаються зйомки ще одного фільму. Андрєй Бенкендорф, режисер „Бандитського Петербургу” на тій самій студі „FilmUA”, за участі „ФАЙНО-КОМПАНІ” і „Revolution Cinema” розпочинає зйомки фільму „Вітчим”. Зірками фільму стануть росіяни Андрій Руденський та Ксенія Князева.

Більшість акторського складу – український це: Лариса Руснак, Сергій Озиряний, Ксенія Ніколаєва, Петро Бойко, Ольга Радчук, в епізодах задіяні Константин Стогній, Інна Цимбалюк, Олег Карамазов, Александр Крикун, Олександр Ктиторчук, Олексій Дівеєв-Церковний, Юрій Кіт, Борис Абрамов, Конюшок Сергій, Мазор Тимур, Юлія Стахорська.

Файно було б, якби „FilmUA” та „ФАЙНО-КОМПАНІ» зафільмувала український фільм, або хоч називались інакше, бо, вочевидь це – лиш українська філії „FilmRU”. Безумовно, дуже добре, що наші актори мають роботу – вони заробляють гроші, граючи в епізодах пересічних російських фільмів, отримують зарплатню, значно нижчу ніж у Москві, і, вочевидь, сподіваються, засвітившись, дістатись до кращої кормушки, бо в Україні кінобізнес давно покоїться у кришталевій труні українського поетичного кіно.