newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

До Львова злетиться вся казкова нечисть та українські зірки

До Львова злетиться вся казкова нечисть та українські зірки

У Львові розпочинається черговий форум видавців. Цього разу його буде присвячено дитячий літературі. Впродовж трьох днів активні громадяни країни мають шанс поговорити і зробити щось для майбутнього дитячої, а отже, виховної літератури.

Видео дня

Участь у форумі візьмуть як українські, так і зарубіжні автори-казкарі.

Львів, традиційно відвідають гості з Австрії та Німеччини, казкарі Америки. Україна теж представить гідну делегацію дитячих авторів різних поколінь.

Тут і Ігор Калинець, дисидент, за чиєю спиною три роки таборів. Його твори сьогодні перекладено майже всіма мовами Європи. Також Галина Малик (1951, Бердянськ), Галина Пагутяк (1958, Львівщина.), Зірка Мензатюк (1954, Київ), Леся Воронина (1955, Київ), Олександр Дерманський (1976, Київщина), Марія Чумарна (1952, Львів), Ніна Воскресенська (1960, Київ), Юрій Тарабанчук (1968, Одещина).

Візьме участь у форумі також „розкручена” авторка творів різних жанрів Ірен Роздобудько (1962, Донецьк). Крім романів Ірен пише казки та оповідання для дітей, малює.

Відомою є також Лариса Денисенко (1973, Київ), ведуча культурологічної програми „Документ+” на „1+1”, багатогранна людина, що встигла попрацювати у нашій країні і в антикорупційній організації, і в міністерстві юстиції, і в дитячому журналі „Соняшник”, і в „Жіночому журналі”.

Відомий в молодіжних колах письменник Любко Дереш (1984, Львів) торік дебютував як дитячий автор у видавництві «Грані Т» з книжкою «Ганя – заклиначка змій». Любко – наймолодший з письменників, що візьмуть участь у форумі. Роман шістнадцятирічного львів’янина „Культ” свого часу викликав гучний суспільний резонанс. Сьогодні його перекладено кількома мовами, а Дереша перетворили на зірку міжнародних літературних ярмарків.

Із зарубіжних авторів форум відвідають Ренате Велш (1937, Відень), яка почала писати ще в дитинстві – як вона говорить «щоби пізнати саму себе». Відтоді вона є автором багатьох книжок для дітей та дорослих.

Кірстен Бойє (1950, Гамбург) була тричі нагороджена медаллю імені Ганса Крістіана Андерсена за неоціненний внесок у розвиток сучасної літератури для дітей та юнацтва в 2000, 2002 та 2004.

Гайнц Яніш (1960, Гюссінг), чия книжка «Принцеса з гарбуза» завдяки зухвалим коментарям емансипованої принцеси та чудовим ілюстраціям самого Яніша завоювала чимало прихильників.

Елізабет Кей, авторка романів «Вододіл», «Повернення до вододілу» та «Чародій вододілу» відправила читачів до фантастичного світу, де сучасні британські діти протистоять ельфам, драконам, грифонам та іншим мешканцям темного світу, що погрожують знищити світ реальний.

Елізабет Кeй є людиною з непересічним почуттям гумору. Вона була основним промовцем в Аккіо, де відбувалась конференція Гаррі Поттера в Університеті Рідінг.

Всі письменники, що візьмуть участь у форумі видавців є шанованими і мають великі доробки, відзначені численними преміями, тому, з точки зору статистики форум перетворюється на справжню подію в міжнародному літературному житті.

Впродовж ярмарку для дітей влаштовуватимуть гаївки, В'ячеслав Вакарчук з "Океану Ельзи", Тарас Чубай з "Плачу Єремії" та два Сашки (Сашко Положинський, чільник гурту „Тартак”, дописувач на Оглядачі та Лірник Сашко, вже відомий нашим читачам, учасник київського гурту „Вій”, талановитий казкар і гуморист) розповідатимуть казки.

Нагадаємо також, за творами Лірника Сашка буде створено першу новітню українську мальовану казку.

В'ячеслав Вакарчук, як відомо, активно підтримує читання, бере участь у численних благодійних акціях, підтвердження чому можна знайти і в метро, і по телевізору.

Читайте також про роман Любка Дереша "Намір!" пов'язаний з творчістю Малевича, про поїздку юного письменника до Криму, на зустріч зі студентами.

Любко Дереш свого часу дав відповіді на питання читачів Оглядача на веб-конференції.

Оглядачу невідомо, чи буде на форумі Андрій Курков, казки якого нещодавно видала Абабагаламага, чи будуть такі відомі ілюстратори цього видавництва як Владислав Єрко та Євгенія Гапчинська.