Знято фільм-спогад про долю Івасюка

420
Знято фільм-спогад про долю Івасюка

Документальний фільм ”Володимир Івасюк. Життя моє — обірвана струна” показали цього місяця у Чернівцях, Львові та Києві. Знімали його більше трьох місяців за власні гроші режисери Тарас Ткачук, Сергій Сотниченко та автор ідеї Василь Ілащук.

Видео дня

— До зйомок я тільки й знав, що Івасюк написав ”Червону руту” і що загинув, — не приховує Ткачук. — Не дивно, що молодь виходить із перегляду з великими очима.

Чернівецький поет і композитор Володимир Івасюк загинув у 30 років. 18 травня 1979-го його знайшли повішеним у Брюховецькому лісі піді Львовом. У протоколі слідства це назвали самогубством.

— Він був лікарем, — каже у фільмі друг композитора, поет-пісняр Юрій Рибчинський. — А лікарі не вішаються. Вони знають багато гуманних та легших способів покінчити з життям.

Про Володимира у стрічці розповідають сестри Галина, Оксана та друзі.

— Я навіть зі слідчими розмовляв, — розповідає Ілащук, — проте на камеру вони говорити відмовилися. Василь Зінкевич поклав руку на серце і сказав: ”Усі говорять, а я не можу”, — і відмовився зніматися. А Софія Ротару відповіла: ”Тільки коли знайду годину в гастрольному графіку”. Але не знайшла. Якщо Ротару погодиться зустрітися з нами, — продовжує Ілащук, — заради неї стрічку перемонтують.

У фільмі є любительська хроніка, знята Івасюком. Там він грає з друзями у сніжки в лісі. Стрічка не відкриває особистих подробиць із життя композитора. Нічого не захотіли розказувати і його родичі.

— Очевидно, Івасюк був людиною надзвичайно делікатною і замкнутою, — додає Ткачук. — Навіть у своїх інтерв’ю нічого особистого не розповідав, говорив лише про творчість та концерти. Мабуть, стосунки в інтелігентній родині композитора були непростими. Найбільше мене вразило, що Івасюк мав виняткові музичні здібності, а його батько наполіг на вступі до медінституту. Івасюк отримував тисячні гонорари за пісні, писав складні класичні твори і мусив це поєднувати зі здобуттям освіти медика. А як же дівчата? Загули?

— Цю стрічку дивилися режисери з Канади, — каже Ілащук. — Критикували. Сказали, що треба було додати гострих моментів для видовищності.

Фільм ”Володимир Івасюк. Життя моє — обірвана струна” не призначений для показу в кінотеатрі. Тому купити його на дисках неможливо. Фільм демонструватимуть тільки на кінофестивалях.

Читайте також:

Вакарчук подарує Львову пам'ятник Івасюка