В Україні - криза. Ющенку потрібна нова Конституція

В Україні - криза. Ющенку потрібна нова Конституція

фото пресс-служба Президента УкраиныПолітична криза в Україні є, і вона з кожним днем посилюється. Про це заявив Президент Віктор Ющенко на зустрічі з керівниками обласних та районних держадміністрацій. Гарант Основного Закону обурювався тим, як в Україні нехтується Конституція, права і свободи, в тому числі – права виборців. «Інакше, ніж політичною кризою я не можу назвати фарс з формування існуючої коаліції у Верховній Раді», - зазначив він. Ющенко вкотре нагадав, що згідно Конституції парламентська коаліція формується на основі фракцій. Інших способів, на переконання Ющенка, бути не може. «Ті процеси, що розпочалися в останній час, і стосуються закону про Кабінет Міністрів, – це глибоко деструктивні рішення», - поскаржився Президент пресі. На його переконання, уже зараз багато хто погоджується, що закон про Кабінет Міністрів є антиконституційним, однак при цьому глава держави не розуміє, чому ці люди голосували за недосконалий документ.

Видео дня

Розв’язати політичну кризу президент пропонує у форматі діалогу, оскільки він «не прихильник силових варіантів, які відкидають націю від прогресу».

Також Ющенко розповів присутнім головам місцевих адміністрацій, що сьогодні він зустрічався з суддями Конституційного Суду і висловив свою позицію щодо резонансних питань. «Для України є надзвичайно важливою аполітичність Конституційного Суду, недопущення жодного політичного тиску на нього, невтягування КС у політичну полеміку. Конституційний Суд – це єдине місце, де політичні рішення трансформуються в правову основу. І це єдиний ключ до демократичного процесу», - зазначив Ющенко.

Президент закликав створювати нову Конституцію. На його переконання, цим має зайнятися Конституційна комісія за участю усіх гілок влади і громадських організацій.

Присутні голови районних та обласних державних адміністрацій під час виступу Ющенка сиділи тихо, навіть не аплодували.