Ющенко «глубоко возмутил» Партию регионов

966
Ющенко «глубоко возмутил» Партию регионов

фото proUAЮщенко «глубоко возмутил» Партию регионов

Видео дня

Комитет Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики «глубоко возмущен» тем, что Президент Украины Виктор Ющенко собрал у себя судей Конституционного Суда Украины и ведет с ними беседы по поводу дел или дела, находящегося в производстве Конституционного Суда Украины.

Об этом заявил председатель комитета Григорий Ильяшов, сообщает пресс-служба Партии регионов.

«Президент не имел права этого делать. Это — форма давления на судей при осуществлении ими своих полномочий», — подчеркивает Ильяшов.

Он настаивает на том, что Президент уже реализовал свою установленную законом квоту, назначив шесть судей Конституционного Суда. На этом его полномочия в сфере организации деятельности органа конституционной юрисдикции исчерпаны.

Суддів КС терміново викликали на Банкову

Особисто Президентом Віктором Ющенком було терміново відмінено відрядження декількох суддів Конституційного Суду до Страсбургу, які разом із своїми колегами викликані сьогодні «на килим» до Президента.

фото Виктор Арнаутов/ОБОЗ

Про це заявляє прес-служба Комуністичної партії України з посиланням на власні джерела.

За її інформацією, вимоги, які будуть висунуті Ющенком до суддів — це прийняття на його користь рішення стосовно неконституційності законів про Кабінет Міністрів, про імперативний мандат та про заборону неправової ревізії чи скасування положень Конституційної реформи.

«Одночасно з адміністративно-психологічним тиском президентські опричники не гребують такими методами, як особисті «зустрічі». Так, голова президентського Секретаріату, вертаючись із Закарпаття до Києва, вночі «завітав» до одного з суддів Конституційного Суду і в ультимативній формі вимагав підкоритися примхам агонуючої президентської влади», — йдеться у повідомленні, переданому «Обозревателю».

Компартія України заявляє, що методи і дії, які застосовує Ющенко, намагаючись у будь-який спосіб зберегти диктаторські повноваження свого попередника, межують з кримінальним злочином.

«Тиск, який чиниться з боку Президента та його секретаріату на суддів Конституційного Суду — це брутальне політичне ґвалтування права та законності в державі», — заявив лідер українських комуністів Петро Симоненко.

Цю інформацію підтверджують і джерела «Обозревателя». Так, за їх даними, сьогодні семеро представників Конституційного Суду викликані на Банкову в Секретаріат Президента для проведення «робочої наради».

Призначена в екстреному порядку, воно, як очікується, відбудеться о 12 годині.

Ці семеро суддів — куратори і зами у найбільш резонансних справах, що знаходяться зараз в КС, а саме — Закону про імперативний мандат, нелегітимність уряду і т.д.

Як відомо, тринадцять з вісімнадцяти суддів КС прийнято асоціювати з інтересами коаліції.

Нагадаємо, раніше голова Конституційного Суду Домбровський зізнався, що на КС чиниться тиск. Також стало відомо, що Конституційний Суд готовий позбавити себе права переглядати конституційну реформу.