У кого вкрали сценарій фільму "Жмурки"

1,7 т.
У кого вкрали сценарій фільму 'Жмурки'

Олесь Ульяненко, письменник, традиційно маловідомий в Україні, автор сценаріїв до телесеріалів, підданий анафемі московським патріархатом за свій роман «Знак Саваофа» в інтерв’ю Артвертепу зізнався, що російські телевізійники відбирають роботи українських авторів. 

- Включаю фільм Сельянова «Жмурки»: всі фішки мої, які я придумав! Так само вкрали мій синопсис до одного «мила», … «Хрест на Сатурні», він потім у «Кур’єрі Кривбасу» вийшов. У Росії в кіно запущена дуже сильна машина, і їм конкретно не вистачає мізків. Сценаристів, режисерів. Половина Києва працює в Москві за копійки, аби тільки в кіно десь крутитися. Бо в Україні з кіно ситуація дуже ахова склалася. Сама «Молодість», якісь короткометражки виходять: цікаво, прикольно, але що далі? Експлуатація на народній темі, отих шароварах, сучасного нічого бачити не хочуть. І в літературі така сама в нас ментальність…

Видео дня

фото "День"

Письменник критично ставиться до Московського патріархату, можливо, через анафему: -

- Це, мабуть, єдина церква у світі, яка порушила право сповіді. Багато російських священиків працювали донощиками поліції, потім — міліції, потім — КДБ, де вони тільки не були, чого вони тільки не робили. Церква не може займатися бізнесом, а Московський патріархат займається. Вони досі чомусь кричать, що Україна повинна бути з Росією. Не знаю, чи має право церква втручатися в такі справи. Сама позиція ця антидержавницька».

Письменник вважає, що веде «активний український спосіб життя», багато працює, пише по роману на рік, займається кіно.

- Побудова держави потребує жертви. А в нас жертвувати ніхто не хоче, хочуть просто кайфово жити і все. Виходить, нація тільки гуляти хоче! Не хоче працювати, - зазначає Олесь Ульяненко.

В офіційному літпроцесі Ульяненка остаточно визнали, відзначивши у 1997 році роман «Сталінка» Малою Шевченківською премією. Протягом кінця 90-х — початку 2000-х побачили світ «Зимова повість», «Вогненне око», «Дофін сатани». Торік одразу в трьох видавництвах з’явилися нові твори письменника: «Знак Саваофа» (Київ, «Нора-Друк»), «Син тіні» (Тернопіль, «Джура») і «Богемна рапсодія» (Львів, «Піраміда»).