БлогиМир

/Новости политики

Львів: Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями!

165

Галичина взялася за культуру мовлення.

Представники Всеукраїнського об'єднання "Свобода" гідним чином готуються зустріти Шевченківські дні у Львові.

Як розповіла кореспонденту "ВЗ" депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Ірина Фаріон, партійці започаткували проект "Скарб нації".

Він включатиме декілька етапів. Із 21 лютого по 20 березня у Львові встановлять тридцять рекламних щитів різного типу. Десять з них, за словами депутата, з репродукцією Шевченкової "Катерини" та надзвичайно актуальним уривком з цієї поеми "Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями!". Ще десять - із різними текстами Великого Кобзаря на тлі його портрета. Решта плакатів - з написами "Мова наша - серце наше" і "Захисти мову!". Після закінчення Шевченківських днів цитати з Шевченка змінять тексти інших українських класиків.

"Ці зображення будуть не тільки промовляти з рекламних щитів, а й змінювати обличчя Львова зі споживацького на духовне, - каже Ірина Фаріон. - Плакати встановлюватимуть не лише у центрі, а й у всьому місті. Вони будуть "мандрувати" - там де звільниться місце, встановлюватимуть таке зображення. Це такий "перший млинець", який ми пропонуємо на лютий-березень. У квітні будемо висвітлювати іншу подію". Також до 21 лютого вийде друком набір листівок-плакатів "Мова - краса і сила".

Крім рекламних плакатів і листівок, ВО "Свобода" готує наліпки "Їхні матюки обсіли наші язики", які чіплятиме на смітниках у Львові. На наліпках буде художнє зображення, за словами пані Ірини, "якоїсь потворної істоти" і напис, що спонукає до того, аби люди звільнялися від вживання російський матюків. Крім того, Ірина Фаріон хоче оновити наліпки "Увага! Культура мовлення!", перша партія яких вже понад місяць "їздить" у львівських маршрутках. "Перша спроба пройшла позитивно, але зараз ми зробимо кращий дизайн, - каже депутат. - Головними результатами попередньої акції вважаю те, що людина приходить додому і каже: "А я й не знав, що "здача" українською мовою - це "решта"!". Люди телефонують і дякують, що ми акцентували на цій проблемі, дають поради. Усі відгуки, які я отримала, - позитивні".

Читайте також:

Тягнибоківська "Свобода" ощасливила Росію

Тягнибок грезит гражданской войной и трибуналами

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

Блоги / мнения

ads pixel