Казахстан може очолити ОБСЄ

174
Казахстан може очолити ОБСЄ

Канцлер Німеччини Анґела Меркель не виключила можливість головування Казахстану в Організації з безпеки та співпраці в Європі. Астана прагне очолити ОБСЄ 2009-го року.

Видео дня

Про це йшлося під час візиту президент Казахстану Нурсултана Назарбаєва до Німеччини, повідомляє «Німецька хвиля».

Таку перспективу глава німецького уряду, однак, пов’язала з продовженням реформ у цій центральноазіатській країні. У вівторок президент Казахстану відвідав Берлін.

На думку більшості європейських оглядачів, Казахстан, а крім того й весь центральноазіатський регіон, став особливо затребуваним в Європі після того, як Захід заходився шукати альтернативу російським енергоносіям.

Німецький уряд, перебуваючи у цьому півріччі на керівному посту в ЄС, займається розробкою стратегії щодо Центральної Азії. Тому офіційний візит лідера Казахстану до Берліна цілком збігся з інтересами німецького уряду.

Нурсултана Назарбаєва в Німеччині прийняли колишній канцлер ФРН Ґергард Шредер і президент країни Горст Келер. В офіційній частині візиту — переговори про розвиток співпраці між Казахстаном і ЄС провела особисто канцлер ФРН Анґела Меркель.

Виступаючи перед журналістами, вона підкреслила необхідність поглиблення партнерства Європи з країнами Центральної Азії.

«Важливе місце під час нашого головування в Євросоюзі ми цілком свідомо відвели співпраці з Центральною Азією. Цей регіон перебуває у сфері інтересів як Китаю, так і Росії, й ми, європейці, також маємо намір претендувати на співпрацю», — наголосила Меркель.

Що ж до економічного партнерства, то Нурсултан Назарбаєв повідомив про наміри уряду його держави створити особливі умови для виходу німецького малого та середнього бізнесу на казахський ринок.