newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ющенко відкрив експозиції до роковин Бабиного Яру

Ющенко відкрив експозиції до роковин Бабиного Яру

26 вересня в Українському домі відкривається виставка, приурочена до 65 –ї річниці трагедії в Бабиному Яру. Виставка має дві експозиції: застереження в майбутнє, організатором якої виступило міністерство культури та туризму, фонд «Пам’ять Бабиного Яру» та управління культури КМДА. В рамках експозиції представлені картини українських художників, присвячені часам окупації, фотовиставка окупованого Києва, а також документи того часу.

Інша виставка називається «Не дитячі забави». Ця експозиція підготовлена меморіальним центром пам’яті жертв Голокосту. В експозиції представлені фотоматеріали про дітей, що стали жертвами трагедії. Зокрема. Один з плакатів свідчить, що за час Голокосту винищено близько 1,5 мільйона дітей. Також в експозиції представлено декілька картин дітей, що перебували у таборах.

На відкриття виставки прибув президент України Віктор Ющенко, президент Ізраїлю Моше Кацав, Президент Хорватії , міністри та народні депутати, зокрема, Віктор Янукович, Олександр Мороз, Сергій Ківалов, Юрій Луценко, Станіслав Ніколаєнко, Володимир Стретович, Ярослав Давидович та посол РФ Віктор Чорномирдін.

Видео дня

Президент Ющенко прибув на відкриття за своєю дружиною.

Віктор Ющенко під час промови на відкритті виставки зазначив, що він належить до покоління дітей, чиї батьки брали участь у Другій світовій війні. «Ми вивчали історію Другої світової не лише з академічних видань та історичних документів, але в більшості – зі слів своїх батьків», - зазначив Ющенко. Він згадав батька, відзначивши, що найбільшим тавром на його грудях було тавро Освенціма – 11365.

Ющенко зазначив, що Бабин Яр є однією з найстрашніших сторінок війни: «Бабин Яр має стати своєрідним щепленням, яке повинно зберегти і застерегти світ від агресивної кривавої ксенофобії», - сказав Президент. На його думку, завдяки утвердженню демократії і верховенства права ми зможемо уникнути таких трагедій у майбутньому, оскільки «у просторі свободи немає місця для ненависті та нетерпимості».

Ющенко вважає, що навіть якщо час залікує рани, нанесені цією та багатьма іншими трагедіями, час не повинен стерти пам’ять про них.

Президент Ізраїлю Моше Кацав відзначив, що найбільшою трагедією часів Голокосту є смерть півтора мільйона дітей, яких закатували разом з їхніми мріями і надіями на майбутнє. «Ці діти залишили нам спадок і обов’язок пам’ятати і робити висновки з історії», - заявив він.

фото Михаил Маркив/пресс-служба Президента Украины