Ющенко захистив дітей від Азарова

Ющенко захистив дітей від Азарова

Президент Віктор Ющенко направив лист Прем'єр-міністрові України Віктору Януковичу з проханням відновити конституційні права громадян, порушені прийняттям рішення Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2006 року № 1215.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Згідно з цим рішенням, зупинено дію Постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року № 1060 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» та від 3 серпня 2006 року № 1084 «Питання державної підтримки педагогічних працівників із числа молодих фахівців, які направляються у загальноосвітні та професійно-технічні навчальні заклади».

Видео дня

Глава держави звертає увагу, що постанови, дію яких зупинено Кабінетом Міністрів, були спрямовані на підтримку найменш соціально захищених категорій населення – неповних сімей з дітьми, а також випускників-педагогів, які направляються для роботи в сільську місцевість.

Президент також відзначив у листі, що такі дії Кабінету Міністрів України ідуть у розріз із зобов'язаннями, взятими підписантами за Універсалом національної єдності, щодо подальшого гарантування і неухильного дотримання прав людини, підвищення добробуту громадян, боротьби з бідністю засобами ефективного та адресного соціального захисту.

Президент просить Прем’єр-міністра в десятиденний термін вжити заходів щодо приведення Постанови у відповідність до Конституції України. При цьому наголошується, що у разі, якщо Кабміном не буде вжито відповідних заходів, Глава держави буде змушений скористатися наданим Президентові України конституційним повноваженням щодо зупинення дії акта Кабінету Міністрів України з мотивів його невідповідності Конституції України та звернутися до Конституційного Суду України щодо конституційності такого акта.