newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Бійка в СПУ:Вінський пішов від Мороза-зрадника та "покидьків

390
Бійка в СПУ:Вінський пішов від Мороза-зрадника та 'покидьків

Мороз і Вінський обмінялися ударами

Видео дня

Йосип Вінський заявив Морозу: «Ви зрадили партію і мільйони виборців, які за вас проголосували. Як ви будете дивитися в очі мільйонам і чи не соромно, що вам аплодує Партія регіонів.

Мороз в алегоричній формі розповів про входження партії у владу, про довіру народу, про відсоток голосів, отриманий на виборах. «У мене совість чиста перед виборцями, перед Україною. Я розумію, на що йду, я розумію, що ви проголосуєте за мене, щоб Азаров не пройшов», - заявив Мороз.

Водночас я розумію, що не пройде Азаров, бо він не добре розуміє українську мову.

Вінський пообіцяв показати «героїв» народу

Конфлікт, що виник у СПУ, можливо, буде вирішений завтра на екстреній політраді партії, скликаній за ініціативою Йосипа Вінського. Він підкреслив, що у разі потреби готовий ініціювати створення з'їзду СПУ.

«Частина депутатів фракції зрадила партію і виборців, і пішла на те, щоб привести до влади Партію регіонів», — заявив Вінський.

Вінський не збирається писати заяву про вихід з партії і готовий «боротися за партію, але не за фракцію, до кінця». Він особливо підкреслив, що попереджав Олександра Мороза про своє категоричне неприйняття формату коаліції з ПР ще до виборів.

Вінський зізнався, що це «його особистий біль», оскільки він йде бік-о-бік з Олександром Морозом уже тривалий час, «але тепер мені з ним розмовляти ні про що, ми спілкуватимемося тільки у форматі політради».

Вінський не став підтверджувати інформацію про те, ніби то за підтримку ПР деякі члени СПУ отримують солідні бізнес-активи: «країна сама скоро дізнається своїх героїв». Самому Вінському за його мовчання колишні соратники грошей не пропонували. «Я не потребую подачок», — заявив він.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, що соціалісти напевно пояснять демарш Вінського прагненням утримати посаду віце-прем'єра, він сказав: «Це смішно».

Відповідаючи на запитання про те, чи буде фракція СПУ голосувати за спікерство Азарова, Вінський сказав: «Соціалісти - не будуть, а переродженці - будуть». Водночас лідер ПР Віктор Янукович відмовився підтвердити факт передачі бізнес-активів від регіоналів до соціалістів натомість підтримки змішаної коаліції. «Хай говорять про прізвища і підприємства», - заявив він в ексклюзивному коментарі «Оглядачеві».

Першим «помаранчевих» зрадив Ющенко

Йосип Вінський вважає головним винуватцем розвалу помаранчевої коаліції Президента. Про це він заявив на брифінгу.

«Президент — перший винуватець розвалу коаліції, Мороз — другий», — упевнений соціаліст.

Вінський сказав, що йому образливо, що він стільки часу працював над створенням коаліції, «і нам вдалося створити дієздатний організм, а в цей час Рудьковський і Мендусь вели за нашою спиною переговори з Регіонами».

Рішення підтримувати коаліцію з ПР, за його словами, було ухвалене сьогодні на засіданні фракції СПУ о 12 годині дня. «За» висловилися 19 людей, але «стара гвардія» залишилася на позиціях партії. Зокрема, по прізвищах: Вінський, Гармаш, Маліновський, Кузьменко, Сушко, Філіндаш та інші (загалом - 16 людей).

Прізвища «ренегатів» у кількості 19 людей Вінський пообіцяв оприлюднити завтра в ЗМІ. Він відзначив, що варіантів рішення конфліктної ситуації може бути тільки два: або його відставка з посади першого секретаря виконкому СПУ, або виключення з партії «відступників».

У цьому контексті він особливо підкреслив, що не хоче ганьбити своє чесне ім'я. «У мене діти, сім'я», — додав він.

Йосиф Вінський назвав Олександра Мороза «покидьком»

Так він охарактеризував свого партійного лідера в коментарях журналістам. Причина різких висловів Вінського - співпраця частини СПУ з регіоналами. За його оцінкою, ця група в цілому налічує 19 людей. Перш за все, Олександр Мороз, Ярослав Мендусь, Микола Рудьковський, Станіслав Ніколаєнко.

Вінський підкреслив, що в його подальших планах «боротьба за партію». Він не має наміру виходити з її складу, а також відмовлятися від мандата народного депутата: «Мандат мені дала партія, а не ці покидьки», - заявив Вінський.

Йосип Вінський також припустив, що, можливо, завтра на політраді Олександр Мороз буде виключений зі складу партії. Він висловив упевненість у тому, що розколу в СПУ не буде - «переможе справедливість», а також у тому, що його підтримають всі члени політради, окрім вже згаданих «покидьків».

Вінський пішов у відставку від Мороза-зрадника

Один із лідерів Соціалістичної партії України Йосип Вінський пішов у відставку з посади Першого секретаря Політради СПУ, звинувативши Олександра Мороза та інших членів фракції СПУ у зраді і намаганні створити коаліцію з Партією регіонів. Про це йдеться у його заяві, розміщеній на сайті СПУ.

«Я, Вінський Йосип Вікентійович, подаю у відставку з посади Першого секретаря Політради СПУ в зв'язку з тим, що Голова СПУ О.Мороз фактично підтримав лінію на розвал Коаліції демократичних сил, організував порушення рішення Політради СПУ на засіданні фракції СПУ у Верховній Раді», — заявив Вінський.

Нагадаємо, 6 липня 2006 року фракція СПУ у Верховній Раді України більшістю голосів (19 проти 10) проголосувала рішення, спрямоване на відмову від голосування за кандидатуру від «Нашої України» Петра Порошенка на посаду Голови Верховної Ради України.

«Таке голосування суперечить духу і букві Угоди про створення Коаліції демократичних сил, яка була парафована мною особисто, як уповноваженим представником СПУ на переговорах, підписана Головою СПУ О.Морозом та всіма 33 народними депутатами від СПУ», — підкреслює Вінський.

За його словами, рішення фракції суперечить чотирьом одноголосно проголосованим рішенням Політради СПУ, які однозначно були висловлені за створення Коаліції демократичних сил.

«Обґрунтовуючи свою антипартійну позицію частина народних депутатів — членів фракції СПУ та особисто Голова СПУ О.Мороз прикривали її системою, абсурдних, надуманих, необґрунтованих аргументів. Мета цих аргументів — приховати справжні наміри частини фракції, які полягають в намаганні створити коаліцію з Партією регіонів», — переконаний нещодавній соратник Мороза.

«Я член СПУ з дня її заснування. Разом з партією пройшов непростий шлях. Сьогодні для мене очевидною є зрада партії, зрада тих мільйонів громадян України, які нам вірили і за нас голосували. Особистою моєю трагедією є те, що я вже не можу довіряти О.Морозу, як лідеру СПУ, як людині поряд з якою я ішов 15 років, яку я підтримував в усьому, причому брав на себе найбільш брудну та невдячну роботу.

Разом з тим, я, як Перший секретар Політради СПУ, вичерпав всі політичні можливості впливу на ситуацію і не можу дальше прикривати переродження частини верхівки партії, а з морально-етичних мотивів не можу підтримувати сценарій приведення до влади Партії регіонів», — заявив Йосип Вінський.