newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Гарант диктує депутатам свою залізну волю

222
Гарант диктує депутатам свою залізну волю

Заява Президента Віктора Ющенка з приводу ситуації у Верховній Раді:

Видео дня

«Останні події у Верховній Раді України викликали широку суспільну реакцію. Численні звернення до Президента України свідчать про масове незадоволення бездіяльністю Парламенту і тривалими політичними інтригами, що вказують на неповагу до Конституції України та визначених і підтримуваних народом демократичних принципів розвитку країни.

У цій ситуації чітко зазначаю про свою позицію:

Як гарант додержання Конституції України Президент неухильно стоятиме на принципах дотримання її духу та букви.

Я не приймаю жодних конфронтаційних сценаріїв, які здатні завдати шкоди народові та уразити стабільність країни.

Без упередження вимагаю від парламентських сил остаточного визначення і легітимного створення коаліції депутатських фракцій. Незалежно від формату коаліції, я категорично наполягаю на дотриманні політичною більшістю принципів єдності країни і виконанні програми реформ, яка отримала загальну народну підтримку на виборах Президента України у 2004 році.

Потрібно негайно припинити розігрувати мічену карту суспільного протиставлення і негайно приступити до відповідальної діяльності парламенту та нового уряду.

Чітко стверджую, а відтак безумовно виходитиму з того, що чинний внутрішній і зовнішній політичний курс є і будуть незмінними. Очікую, що ця вимога буде адекватно відображена у діях майбутньої коаліції.

Підкреслюю, що відсутність Конституційного Суду вкрай негативно впливає на внутрішньополітичну ситуацію та підриває будь-які спроби встановити атмосферу політичної довіри. Лише Конституційний Суд здатен оцінити конституційність дій усіх гілок влади. Це – запорука легітимності усіх перспективних рішень і заходів.

Відтак, за сучасних умов єдино прийнятними є такі кроки.

- Формування коаліції і представлення її програми.

- Приведення до присяги суддів Конституційного Суду.

- Призначення нового Прем’єр-міністра України і початок системної та спільної роботи Парламенту та Уряду на основі чинного державницького курсу».

фото Николай Лазаренко/ПСПУ