Служба небезпеки для радника Президента

Служба небезпеки для радника Президента

Президент доручив секретаріату вивчити факти з резонансного матеріалу «УМ» про кадрову полiтику в СБУ, тоді як у Службі знай спростовують i починають займатися «темою головного редактора газети Михайла Дорошенка».

Продовжується шалений резонанс навколо позавчорашньої публікації «України молодої» — «Служба безпеки УРКаїни. На службу кланам i Москвi здає Службу безпеки України її керiвник Iгор Дріжчаний». Слова підтримки у ці дні нашій газеті висловили чимало провідних політиків, ветеранів силових структур, а також діючих працівників спецслужб середньої керівної ланки. Щоправда, останні поки що змушені висловлювати свою підтримку i слова подяки за правду неофіційно, адже їхнє керівництво у головному офісі СБУ на Володимирській, 33 наразі «шаленіє», намагається відбілитися контрповідомленнями прес-служби та збирається використовувати методи оперативної «розробки» наших журналістів, добре призабуті після років кучмізму. Але про це нижче.

Видео дня

За словами прес-секретаря глави держави Ірини Геращенко, «Президент України знайомий зі статтею, яка вийшла в газеті. Президент доручив керівнику секретаріату Президента та юристам, які працюють у секретаріаті, вивчити наведені там факти і, зокрема, те, що стосується кадрової політики у Службі безпеки». Цікаво, що вчора Президент зустрівся з керівниками силових структур i висловив своє невдоволення діяльністю правоохоронців у сфері захисту прав людини, національних інтересів, а також у сфері боротьби з корупцією. Замість керівника СБУ на Банкову прийшов один із його заступників.

Ще до вищенаведеної реакції Президента намагалися огризатися головні фігуранти нашої викривальної статті. Ні, не Ігор Дріжчаний, керівник СБУ опинився у відрядженні (у якому саме, в СБУ не повідомляють), але заява прес-служби дуже вже нагадує його стиль реагування на попередні резонансні матеріали про його особу та оточення. Цієї справжньої паніки від «чекістів» ми, власне, й очікували. «Замовна», «відверто наклепницька» стаття, поява якої «пов’язана з низкою кадрових змін, оскільки протягом останніх 8 місяців у СБУ було проведено розслідування щодо зловживання службовим становищем деякими високопосадовими співробітниками СБУ, за матеріалами яких Генпрокуратура порушила кримінальні справи», — усе це непереконливі аргументи нинішніх керівників Володимирської,33.

Пан Дріжчаний перебуває у відрядженні, а після повернення особисто збирається звернутися до головного редактора «України молодої» з вимогою спростування і вибачення від газети? Не варто. Якщо він справді зацікавлений у тому, щоб «розставити всі крапки над «i» в питаннях, пов’язаних, як зі змістом, так і з цілями публікації», то краще одразу йти до суду, адже «УМ» має необхiдне пiдтвердження фактів, викладених у газеті. Адже нами було використано не одне джерело інформації. «Ми готові й у суді, і будь де довести правдивість публікації. У суд прийдуть люди, які підтвердять факти. І будинок біля СБУ нікуди не дінеться — бажаючі можуть прийти і розпитати, хто там живе», — каже Михайло Дорошенко i додає, що ця публікація матиме продовження.

А тим часом головні герої нашої статті вирішили вдатися до добре перевірених за часів кучмізму методів. За даними «УМ», у головному офісі СБУ на Володимирській, 33 відбулася нарада керівництва, на якій заступники голови СБУ Валерій Підболячний, Іван Герасимович, Володимир Пшеничний та пан Циганок отримали доручення якнайшвидше погасити цей скандал та зайнятися роботою щодо Михайла Дорошенка. Що, знову повернення до провокацiй чи iнших кадебiстських штучок? Відтак просимо вважати публікацію цього повідомлення офіційним зверненням до Генпрокуратури, вiдповiдно до Закону України «Про засоби масової iнформацiї».