УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Бродський хоче ліквідувати Президента

Бродський хоче ліквідувати Президента

У Верховній Раді потрібно терміново створити конституційну парламентську більшість для того, щоб оголосити імпічмент Президентові України Віктору Ющенку та ліквідувати інститут президентства взагалі.

З такою ініціативою виступив депутат Київради (фракція БЮТ) Михайло Бродський, - повідомили "Оглядачу" в прес-службі депутата Київради. Свою пропозицію він мотивує тим, що Президент свідомо затягує з формуванням парламентської коаліції, аби отримати можливість розпустити Верховну Раду та всупереч чинній Конституції узурпувати владу в країні.

На думку Михайла Бродського, до складу конституційної коаліції мають увійти Блок Юлії Тимошенко, Партія регіонів, Соціалістична партія та частина «Нашої України».

Утворення у Верховній Раді конституційної більшості дозволить запустити одночасно два правових процеси: по-перше, процедуру імпічменту Віктора Ющенка. Підставою для початку імпічменту є укладання січневих газових угод, корупційний характер яких є очевидним. Внаслідок дострокового перегляду у січні 2006-го року укладених до 2010 року газових угод, наділення монопольними правами з газопостачання сумнівної компанії «РосУкрЕнерго» та раптове і невпинне підвищення цін на газ для українських споживачів заслуговує створення парламентської слідчої комісії.

По-друге, слід запустити механізм скасування інституту президентства взагалі. Запровадження політреформи показало її половинчастий характер: процес створення коаліції затягується, і Президент країни грає в ньому деструктивну роль.

Скасування інституту президентства дозволить підвищити функціональність Верховної Ради, а також оптимізувати співпрацю між парламентом та Кабінетом міністрів.

Крім того, відсутність всенародної процедури обрання Президента унеможливить «розколи, подібні тому, що був в 2004 році». Натомість парламентські вибори, як показав досвід 2006 року, збалансовує інтереси різних регіонів та електоральних груп, бо, на відміну від президентських виборів, «тут кілька призів».