УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Сумах російська мова не отримала статусу регіональної

153
У Сумах російська мова не отримала статусу регіональної

Сумська обласна рада відхилила пропозицію про надання російській мові статусу регіональної на теренах Сумської області. Проти включення цього питання до порядку денного сесії обласної ради, яка розпочалась в середу, 21 червня, проголосували 52 депутати з 68 зареєстрованих.

Як зазначив, коментуючи це рішення Голова Сумської обласної ради В’ячеслав Шапошнік, позиція обласної ради з цього приводу ґрунтувалася на експертному висновку прокуратури Сумської області та численних обговореннях у фракціях та постійних депутатських комісіях обласної ради:

«У питанні статусу російської мови депутатський корпус Сумщини виходив з інтересів наших громадян і поваги до українського законодавства, - зазначив В’ячеслав Шапошнік.- Депутати обласної ради з повагою ставляться до прав та інтересів людей у сфері мови та культури і максимально сприятимуть повноцінному розвитку як державної мови, так і мов національних меншин. Однак, ми вважаємо, що будь-які спекуляції на мовному, релігійному чи національному питаннях на Сумщині треба ефективно припиняти».