Руслана Мороз: ”Багатьох дивувало, що дочка спікера миє комусь голову”

Руслана Мороз: ”Багатьох дивувало, що дочка спікера миє комусь голову”

Дочка Олександра Мороза тримає салон краси і виховує трьох дітей

Молодшій доньці лідера Соцпартії народного депутата Олександра Мороза Руслані — 34 роки. Вона керує у Києві салоном краси ”Кіка стайл” — у центрі міста, на Горького, 18. Приміщення для перукарні купив її чоловік — бізнесмен Давид Сарія. Раніше ”Кіка-стайл” орендував 300 кв. м у не дуже примітному будинку навпроти.

З’являється Руслана. Вбрана в темні капрі від Лілії Пустовіт і тонку білу блузу в стилі ”кантрі”. Каже, що купила її за сто гривень. На шиї — прикраса у вигляді хреста у золотому колі. Обличчям скидається на тата.

Видео дня

— Цю прикрасу на весілля подарував чоловік, — показує на хрест. — Робили її по грузинському ескізу. А познайомилися ми з ним випадково. Я підійшла до телефону, хлопець теж хотів подзвонити. Мене зацікавило його ім’я — Давид. Воно мені з дитинства подобалося. Він залишив номер свого телефону, я по-дзвонила за 20 хвилин. Може, то було кохання з першого погляду.

Як сказали про Давида батькові?

— Йому сказала мама. Вона раділа за мене, але радити їй було важко: усе-таки багато років вона провела в приміщенні (Валентина Андріївна Мороз — інвалід; пересувається у візку. — ”ГПУ”). Хочете кави? Чаю? Рекомендую наше капучино, — пропонує Руслана.

Прошу розповісти її про старшу сестру.

— Ірина має музичну освіту, працювала за фахом. Але зараз хворіє. Виховує двох синів.

Як познайомилися ваші батьки?

— Вони були дуже юними, — усміхається куточками губ. — Обоє родом із села Буда Таращанського району на Київщині. Мама в старших класах навчалася в Донецьку, додому приїздила на канікули. А тато в 16 років уже вступив до сільгоспакадемії, бо рано пішов до школи.

Хатні обов’язки у вас були?

— Мамі було тяжко ходити, — торкається пальцями з французьким манікюром прикраси на шиї. — Вона сидячи готувала, шила, вишивала. А ми з сестрою прибирали. Тато прав, прасував. І за столяра був, і за електрика. Він і зараз часто береться за молоток. І речі свої сам прасує. Але найбільше його захоплення — риболовля. Після робочого дня йде до річки. Вони з мамою живуть на державній дачі в Конча-Заспі.

Улов багатий?

— Та не дуже, — сміється Руслана. — Велику рибу готують, а маленьку тато випускає назад.

Чому доньки Мороза обрали собі звичайні професії перукарки й учительки музики?

— Ми займалися тим, що подобалося. В елітний вуз нас ніхто не тягнув. У мене три освіти: учителька молодших класів, стиліст, менеджер. А сестра з дитинства мріяла стати музикантом.

У вас була музична сім’я?

— Я теж закінчила музичну школу. Тато має чудовий голос. Чоловік сестри Юра — професійний музикант, баяніст.

Як батько вас виховував?

— Досі пам’ятаю, як лежу в ліжку, а він сидить біля мене і читає вголос книжку. І я засинаю, дивлячись, як дивно й цікаво ворушаться його губи. Завжди любила за ними спостерігати.

Батьки часто сварилися?

— Ні, але інколи сперечалися, як у звичайних сім’ях. Часто мама поступалася — останнє слово залишалося за батьком. У тата колись був талісманчик, — пригадує вона. — Він у кишені носив соску моєї старшої доньки Даяни.

Який найгірший спогад дитинства?

— Коли лежала в лікарні з хворобою Боткіна. Мені й шести років не було. Довго не бачила маму — вона теж лежала в стаціонарі. Тато розривався між двома лікарнями, приносив їжу, книжки. Бігав з магнітофоном ”Весна”: я записувала свої побажання мамі, а вона мені — свої. Так тривало чотири місяці.

Прошу Руслану розповісти про дітей.

— Дітей не захвалюю, але завжди підтримую. Усі троє вчаться танцювати при ансамблі Вірського. Коли син Сашко потягнув ногу, запропонувала йому кинути танці. Ні в яку! Я виховую їх рівно, спокійно, всіх можу насварити, всіх — похвалити. Інколи вони сваряться, але люблять одне одного. Коли самих лишаємо вдома, засинають разом.

Запитую, на кого схожа: на батька чи маму?

— У мене — татів смак, а в сестри — мамин. Я люблю запечені овочі, салати, рибу, а Ірина чудово готує домашні торти, пироги, м’ясо. У мами гарно виходила випічка. Я готую простіше: чим менше обробки продуктів, тим краще.

Хто допомагає вам по господарству?

— Коли молодшій доньці був місяць, двічі на тиждень приходила жінка з дитсадка — готувала старших до школи. Тепер приходить до молодшої.

Чому не змінили дівоче прізвище?

— Ми не розписані у РАГСі, але наші стосунки скріплені у церкві.

Ви скаржилися, що прізвище заважає вам реалізуватися.

— Мене неправильно зрозуміли. Коли тато став головою Верховної Ради, я вчилася на перукаря. Дуже хотіла сама заробляти. А багатьох дивувало, що дочка спікера миє комусь голову, стриже.

Який був ваш перший гонорар?

— Чайові — 20 доларів, — усміхається. — Була шокована, що за просту послугу дають так багато.

Розкажіть, де ви живете.

— У нас квартира на площі Перемоги в Києві. Дизайн я робила сама. Воджу БМВ. У чоловіка є власний автомобіль. Мій водійський стаж — 10 років.

Стрижете віп-персон?

— Для мене кожен клієнт — це віп-персона. Серед них справді багато відомих людей. Але для мене це не має значення. Я ціную приватність відносин із своїми клієнтами. Наша мета — щоб вони всі були задоволені рівнем послуг.

Бізнес дітей політиків

Нардеп Віктор Янукович-молодший, 25 років, працював у будівельній фірмі ”БК-інженеринг”. Проектував готелі ”Донбас-палас” і ”Вікторія” в Донецьку. Кажуть, він власник кількох торговельних центрів.

32-річний народний депутат Артем Щербань — син екс-губернатора Сумщини Володимира Щербаня — гендиректор нафтової компанії ”Гефест”.

Син народного депутата Раїси Богатирьової Олександр, 28 років, — директор донецької фармацевтичної компанії ”Сінбіас Фарма”.

Дочка екс-голови Верховної Ради Володимира Литвина Олена, 23 роки, — співзасновниця юридичної фірми ”Гарантія”.

37-річний син колишнього мера столиці Олександр Омельченко-молодший — депутат Верховної Ради. Разом із 30-річною дружиною Оленою є власником холдингу ”Три О”, який займається будівництвом.

1972 — народилася у Таращі Київської області

1989 — закінчила Київське педучилище N1, спеціальність — вчителька молодших класів

1992 — народила дочку Даяну

1993 — народила сина Олександра

1994 — закінчила школу стиліста

1998 — відкрила салон ”Кіка-стайл” у Києві, започаткувала свою торгову марку

1999 — народила дочку Лію

2000 — отримала вищу освіту, менеджмент

Одружена з Давидом Сарією.

Дарія ГОРСЬКА, «Газета по-українськи»