Безнадійно закоханий студент зарізав дівчину

Безнадійно закоханий студент зарізав дівчину

Перед останньою розмовою він купив у ”Фуршеті” кухонного ножа

У лісопарку біля ринку ”Юність” випадковий перехожий натрапив на труп з перерізаним горлом. На її тілі експерти виявили 34 ножові рани й жодних слідів ґвалтування. У сумочці знайшли 500 грн, прикраси. За студентським квитком Київського університету туризму, економіки і права встановили особу загиблої. Це була 22-річна студентка магістратури Марія Бензель.

Підозрюваного у вбивстві затримали того ж дня, 7 червня. Володимир Гаращенко, 23 роки, вчився з Марією в одній групі на юридичному факультеті. Вони познайомилися в жовтні минулого року, коли дівчина перевелася до Києва з Тернопільської філії інституту. Марія була довгоногою білявкою.

Видео дня

Одногрупники згадують, що з приїздом дівчини Володя ”поплив”, як кажуть, втратив голову. Запрошував її на побачення, водив у кафе й кіно. Виявляв знаки уваги. Але та відмовляла. Перед Новим роком безнадійно закоханий студент приніс в інститут великий букет троянд. Дівчина прийняла подарунок, але взаємністю не відповідала. Слідство вважає — під кінець навчального року Володя занервував. 30 червня обоє мали скласти останній державний іспит. Марія назавжди поїхала б у Тернопіль.

Володимир Гаращенко зібрався пропонувати Марії Бензель руку й серце. А якщо дівчина відмовить, спершу вбити її, а потім накласти руки й на себе. Перед побаченням хлопець спеціально сходив у супермаркет ”Фуршет” на Райдужному й купив кухонного ножа.

У вівторок Володимир зателефонував Марії на мобільний — говорив, що треба побачитися, аби обговорити здачу диплома. Наступного дня вони зустрілися біля інституту об 11.30. Розмовляючи про диплом, зайшли в лісопарк і сіли під деревом. Там хлопець запропонував Марії вийти за нього заміж. Дівчина відмовила. Сказала, що не кохає його.

За версією слідчих, Володимир схопив Марію рукою за горло, дістав із внутрішньої кишені піджака ніж і вдарив у груди. Потім довго штрикав лезом по тілу (експерти вважають, що Марія Бензель померла після 2–3 удару) і врешті перерізав горло.

Володимир кинув ніж поряд із тілом. Його руки, краватка, піджак були у крові. Хлопець зняв краватку, витер нею руки і сховав у кишеню піджака. Потім і його зняв, вивернув і, тримаючи в руках, пішов на ринок ”Юність”. Там купив червону футболку й пакет. Піджак поклав у пакет, який викинув у перший сміттєбак. Жінка, яка продала Володимирові футболку, помітила, що в хлопця були ”брудні руки”.

Зараз важко зрозуміти, чи справді Володимир збирався покінчити життя самогубством. Можливо, він говорить про це, щоб розчулити слідчих та пом’якшити вину. Деякі деталі вказують, що хлопець занадто ретельно продумав вбивство і приховав свою причетність до нього. Гаращенко був відмінником юрфаку, тому, напевно, знав нюанси роботи слідчого.

Після вбивства Володимир півдня їздив Києвом. Спочатку нібито збирався поїхати на Святошин і там повіситися в лісопосадці. Але потім передумав.

Міліціонерам Гаращенко зізнався, що люди в транспорті звертали увагу на вимащені кров’ю руки. Після 16.00 хлопець зателефонував додому і сказав батькам, що скоїв убивство. Батько й мати порадили синові в усьому зізнатися. Потім зателефонували до міліції й розповіли про сина. У той час оперативники вже чекали на Володимира під під’їздом. До того часу вже були опитані однокурсники Марії Бензель й встановлена особа найімовірнішого вбивці. Стверджують, що в міліцейській машині Володимир Гаращенко плакав.

— Каже, дівчина не заслужила такої смерті, — переповідає слова вбивці начальник карного розшуку Дніпровського відділу міліції Віталій Горбачук, 29 років.

Потім Володимир зізнався, чому не довів план самогубства до кінця:

— Кишка тонка, — сказав слідчим.

Зараз Володимир Гаращенко перебуває у КПЗ Дніпровського райвідділу. Незабаром його переведуть у Лук’янівку. Хлопець цілими днями сидить на одному місці, обхопивши голову руками, і плаче. На допитах повторює:

— Маша — моя первая любовь. Не мне — так никому.

Батьки Володимира розповіли, що ніколи не мали проблем з єдиним сином. Він добре вчився, майже не гуляв на вулиці, завжди попереджав, куди саме йде і коли повернеться.

Дуже любив футбол.

Зараз Володимир Гаращенко проходить психіатричну експертизу.

Юлія Недопитанська, «Газета по-українськи»

www.gpu-ua.info