УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Усі мобільники поставлять на прослуховування

Усі мобільники поставлять на прослуховування

Події саміту «великої вісімки» для абонентів стільникового зв'язку означатимуть тільки одне: їхні мобільні телефонні переговори відкрито прослуховуватимуть співробітники спецслужб.

Сьогодні стало відомо, що провідний російський оператор стільникового зв'язку «Мегафон» виграв тендер на надання послуг стільникового зв'язку учасникам саміту О8, що відбудеться в Петербурзі у липні. Всім абонентам цього оператора відключать навіть базове шифрування, передбачене стандартом С5М. Це буде зроблено з метою безпеки — для того, щоб спецслужби могли прослухувати розмови абонентів з ефіру.

Крім того, за умовами тендера, протягом червня і липня «Мегафон» обслуговуватиме 10 абонентів з управсправами, прес-служби та протокольного управління президента безлімітним шифрованим ОЗМ-зв'язком. Крім надання послуг зв'язку, оператор також має надати в оренду спеціальні С5М-телефони з функцією шифрування переговорів.

І хоча деякі ставляться до прослуховування всіх і вся нормально, вважаючи це цілком можливим під час обслуговування заходів такого високого рівня, як саміт, але просто малоефективним, адже прослуховують всіх уже давно, без будь-якого попередження, більшості абонентів «Мегафона» це вельми неприємно. Уже тепер багато хто дискутує — законно це чи ні? А як з дозволом суду на прослуховування? І що, всі тепер знатимуть усе про всіх? І в чому підозрюють абонентів, і чому їм не довіряють? І чи обмежаться тільки прослуховуванням телефонних переговорів? І чи буде таке прослуховування тимчасовим?

Поки що питань більше, ніж відповідей, адже офіційних коментарів від Північно-Західної філії компанії «Мегафон» так і не надійшло.

Тетяна КРАВЧУК, «Голос України»