Голова ТВК залишив Одесу україномовною

753
Голова ТВК залишив Одесу україномовною

Сьогодні в Одеській обласній раді збиралися вирішити питання про надання російській мові регіонального статусу. Проте вчасно розпочати роботу депутатам так і не вдалося. Зник голова Одеського тервиборчкому Володимир Білоусюк. Саме йому належить вести першу сесію обласної ради. Він не з’явився до сесійної зали і не відповідав на телефонні дзвінки.

Видео дня

Обрані, але юридично неправоможні депутати оголосили перерву до п’ятнадцятої. Для пошуків голови тервиборчкому дали чотири години. Самі депутати уважають, що зникнення Володимира Білоусюка - це суто політична, а не кримінальна проблема.

"Наверное, кому-то выгодно. Но мы не будем сейчас инициировать какое-то расследование этого происшествия. И если какая-то политическая сила собралась ставить палки в колеса областному совету, я думаю, этого не получится", — вважає член робочої групи з підготовки засідання облради Микола Тиндюк.

Водночас під стінами облради тривав подвійний мітинг із мовного питання. Блок Наталії Вітренко вимагав надати російській мові статусу регіональної, а Українська народна партія – хотіла, щоби все залишилось як є. Люди приїхали аж із Миколаєва. Утім, дарма мітингували. Таємниче зникнення голови облради змусило Партію регіонів відмовитися від розгляду питання про регіональний статус російської мови на першій сесії. На неї відведено надто мало часу.

"Мы будем инициировать этот вопрос, заслушивание этого вопроса, скорее всего, на сессии уже второй. И эту же позицию разделяют наши союзники: Блок Натальи Витренко, это блок Литвина и Партия пенсионеров, которые мы вместе образовали большинство в областном совете", — заявляє голова Одеської організації Партії регіонів Леонід Клімов.

Перед тим, як братися до мови, депутати ще мають обрати голову ради та вирішити всі організаційні питання. І сьогодні депутати вже не встигнуть виконати навіть цю мінімальну програму. Сесія триватиме два дні.