Мороз не підпише коаліційну угоду за двох умов

Мороз не підпише коаліційну угоду за двох умов

Зібрання відбувалося в найдорожчому залі століці - Палаці «Україна». Його оренда на півдня коштує 60 тисяч гривень. Хоча, на думку соціалістів, такі витрати коштували того. Бо це були не просто збори, а збори цвіту СПУ: чотири тисяч депутатів. Всього в ради всіх рівнів СПУ провела близько 20 тисяч бійців.

Видео дня

Хоча загальна цифра чимала, на місцях все виглядає набагато скромніше - фракції соціалістів часто є найменші в радах. Проте, на думку лідера соціалістів Мороза, це не перешкода для того, щоб втілювати в життя ідеї соціалізму. «І один в раді воїн», - заявив Мороз з трибуни. Щоправда, війни Мороз не бажає, пізніше він додав, що навіть погана консолідація все-таки краща за хорошу конфронтацію. Ще пізніше Мороз додав, що консолідація теж повинна мати межі, й відбуватися лише з чітко визначеними партією силами.

Зокрема, неприйнятним варіантом він назвав ситуацію в Житомирській облраді. Там була утворена коаліція БЮТ + НУ + СПУ. На думку Олександра Олександровича, головою облради там повинен був стати представник БЮТу. Але «Наша Україна» домовилася з депутатами поза коаліцією, в тому числі з частиною фракції СПУ, в результаті троє соціалістів з шести проголосували за голову з «Нашої України». «Це неприпустимо. Три на три - так в карти можна грати. А позиція фракції повинна буди єдина. Тоді з вами будуть рахуватися, як з політичною силою, а інакше - будуть домовлятися з кожним депутатом окремо, купувати депутатів. Грош ціна такій фракції»,- повчав житомирців Мороз.

Лідер соціалістів висловився за необхідність ввести імперативний мандат для депутатів всіх рівнів. А також закликав місцеві організації на партійних зборах позбавляти депутатського мандата людину, яка діє всупереч партійним рішенням та ідеології соціалістичної партії.

«Такий депутат для виборця - це те саме, якби йому при продажу показували "Мерседес", а після продажу з’ясовується, що це - "Запорожець", - «на пальцях» розтлумачував сенс імперативного мандата Сан-Санич.

Також Мороз закликав депутатів організовувати свою роботу в прямому контакті з виборцями. Як приклад, він навів бурхливу діяльність мера Києва Леоніда Чернівецького, який влаштовує регулярні показові виступи перед городянами.

Лідер соціалістів посварив присутніх за слабо організовані місцеві вибори, коли в деяких регіонах результат в місцеву раду для Соцпартії був нижчим, ніж результат у Верховну Раду. Мороз вважає, що це наслідок того, що місцеві організації очолюють не авторитетні в регіоні люди. «На місцях часто не знають, хто перший секретар райкому, так не годиться», - обурювався лідер партії.

Представники регіонів, в свою чергу, не соромилися критикувати верхівку після виступу Мороза. Зокрема, представник Таращанської парторганізації, колишній голова райдержадміністрації й нинішній голова місцевої облради, поскаржився, що до Мороза можна підійти лише з караваєм, до Семенюк - з квітами, Ніколенко більше радився з партійними колегами про освіту, коли не був міністром, Луценко йому на зло три рази міняв начальника міліції в районі, а до Баранівського на прийом він взагалі не зміг потрапити. «До нього така черга, наче там воблу дають», - поскаржився Таращанський керівник.

Після такого торжества демократії та плюралізму учасникам з’їзду презентували кодекс депутата-соціаліста. Згідно з цим документом, депутат-соціаліст повинен бути чесним, непідкупним, працювати в інтересах держави й виборців. Також у документі міститься багато інших загальних сентенцій.

Крім стандартних фраз про ідеальну владу, в кодексі траплялися й цікаві настанови. Наприклад, депутату-соціалісту не рекомендовано негативно відзиватися про колег-соціалістів. А ще там була фраза, яку важко трактувати однозначно: «При прийнятті рішення депутат-соціаліст повинен керуватися не особистими інтересами, а узгоджувати свою позицію зі фракцією». Це що - заклик «особистими інтересами» поділися з колегами по фракції?

Олександр Мороз у своєму виступі на з’їзді також висловився за підвищення ролі місцевого самоврядування. На його думку, влада на місцях повинна перейти від держадміністрацій до виконкомів рад. «Принцип повинен діяти один - влада має перейти до обраних людей, а не призначених з Києва». Проте, після «вибрику» соціаліста Рудьковського, який обрався мером Чернігова, а вже за кілька тижнів по тому відмовився від мандата, навіть така формула не видається ідеальною.

Лідер СПУ також зауважив, що соціалісти вважають розширення повноважень місцевого самоврядування як альтернативу федералізму. Він наголосив, що СПУ виступає за унітарну державу.

Найцікавіше, що лідер Сан-Санич зовсім оминув увагою політичні питання. Він майже не говорив про парламентську коаліцію, не розставляв акценти, не розповідав, якою повинна бути позиція Соцпартії в тих чи інших гострих питаннях сьогодення. Тому для багатьох так і залишилося загадкою: а для чого, власне, всі найкращі соціалісти країни зібралися в найдорожчому концертному залі країни.

Але повністю проігнорувати тему парламентської коаліції Мороз, звичайно, не міг. Втім, він явно не хотів говорити на цю тему, тож обмежився однією тезою. За його словами, для Соцпартії є принциповими питання НАТО та продажу землі, тому вони не будуть підтримані, а якщо їх не вилучать з угоди - соціалісти не підпишуть угоду про створення коаліції.