newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Правоохоронцям світить 5 років за перешкоджання любителям травки

Правоохоронцям світить 5 років за перешкоджання любителям травки

12 травня відбулася прес-конференція організаторів Маршу Свободи, на якій вони розповіли про справжні причини проведення демонстрації і про те, що відбувалося під час проведення акції.

Видео дня

Потреба у проведенні цієї прес конференції, за словами організаторів маршу, виникла через те, що вони зіткнулися з дезінформацією в ЗМІ, які цей марш називали не інакше як «конопляним». Представник громадської ініціативи «Об’єктивна Реальність» Анастасія Безверха запевняє що «маріхуана - це не стільки наркотик, скільки стиль життя», і ні до якої залежності від важчих наркотиків не призводить. Також вона подякувала всім, хто не побоявся і взяв участь у Марші Свободи, показав свою миролюбність на противагу агресії «неофашистів».

Анастасія Безверха вважає, що попри дозвіл суду та дозвіл КМДА, організатори акції «зіткнулися з міліцейським бєзпрєдєлом». Безверха повідомила, що організація, яку вона представляє, підготувала позов, який зараз розглядає Київська прокуратура про вчинення посадовими особами київської міліції дій, що передбачені статтею 340 Кримінального кодексу України: «Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, вуличних проходів і демонстрацій …» А за це службовці можуть отримати 5 років позбавлення волі.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ

Уповноважений представник громадської ради при МВС з питань свободи зібрань Володимир Чемерис заявив що за останні три роки, коли громадська рада слідкує за проведенням різного роду мітингів, таких порушень він не бачив ніколи. Особливо обуриоло організаторів те, що Марш хотіли заборонити через можливий контрмарш, заявку на який подали значно пізніше.

Активісти Маршу свободи поскаржилися, що керівник київської міліції Віталій Ярема попереджав про можливість сутичок, однак між учасниками двох протилежних акцій знаходилося «максимум п’ять правоохоронців», які не змогли витримати натиск нападників з контрмаршу. В результаті. коли допоміжні сили правоохоронців прибули, вони оточили мирно налаштованих учасників Маршу Свободи і залишили абсолютну свободу руху для «фашистів та скінхедів», які почали закидати заточених в коло учасників Маршу свободи димовими шашками. Двох людей було заарештовано тільки тоді, коли димові шашки полетіли з дахів найближчих будинків, щоправда, згодом їх відпустили.

В результаті міліцейського оточення Марш Свободи не виконав своєї мети і не зміг пройти вулицями від Михайлівської площі до Кабміну, де хотіли виголосити лозунги про заборону реклами тютюну та алкоголю, врегулювання продажу трамадолу та інших препаратів, які більш шкідливі за маріхуану, але доступні в аптеках. Ні про яку легалізацію маріхуани навіть не йшлося.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ

Прес-аташе Маршу Свободи Тарас Ратушний вважає що це була спланована провокація. Крім того він заявляє, що дії учасників контрмаршу координували самі ж міліціонери, а рішення про заборону проведення Маршу Свободи взяв на себе помічник Яреми Петро Онищенко, якого організатори маршу і намагатимуться притягнути до відповідальності разом з Віталієм Яремою.

Активісти Маршу Свободи розповсюдили звернення до українського Уряду, яке «Обоз» наводить повністю.

Дмитро ІВАНЧЕСКУЛ, «Обозреватель»