newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Вітренко не вигідна навіть регіоналам

Вітренко не вигідна навіть регіоналам

За інформацією видання Ура-Інформ, 11 квітня в Луганській області суд задовольнив позов Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція», й зобов‘язав тервиборчком перерахувати голоси на 20 виборчих дільницях 102 виборчого округу.

У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із питанням:

«Чи є шанс у Блоку Вітренко потрапити до Верховної Ради V скликання?»

Кость БОНДАРЕНКО (директор Інституту національних стратегій):

„Це покаже тільки перерахунок голосів, але у будь-якому випадку, враховуючи те, що їй не вистачає семи сотих відсотка, – це доволі велика кількість голосів. Дуже важко уявити, щоби один округ міг дати таку кількість фальсифікацій”.

Видео дня

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„У присутності Вітренко в українському парламенті зацікавлені лише певні російські радикальні політичні кола. За їхнім задумом, Вітренко мала увійти до «антипомаранчевої» коаліції, забезпечуючи їй промосковську спрямованість. У випадку нестачі голосів для більшості, Вітренко повинна була виконувати дестабілізуючу функцію.

Але справа в тому, що жодна серйозна Українська політична сила не зацікавлена в перебуванні Вітренко у парламенті. Партії регіонів набагато цікавіше виглядати респектабельною політичною силою, тому союз з «Нашою Україною» для «регіоналів» набагато перспективніший, аніж союз з маргінальною, одіозною Вітренко”.

Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):

„Думаю, что шансов очень мало, потому что не хватает семи сотых процента, – это где-то около 16 тысяч голосов. Вряд ли на 20 участках они наберутся. Она, возможно, получит несколько дополнительных сотых процента голосов, так что, я думаю, шансов у нее очень мало”.

Володимир ФЕСЕНКО (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):

„Завдяки перерахунку голосів у одному окрузі, навряд чи. Я думаю, що шанс є в одному випадку, якщо дуже попрацює територіальна виборча комісія на користь Блоку Наталії Вітренко. В іншому випадку шансів немає”.

Юрій ЯКИМЕНКО (директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):

„Власне, чи є шанс, буде залежати від того, яка кількість бюлетенів підлягає перерахунку й скільки з них будуть на користь Блоку Наталії Вітренко. В принципі є результати, які були оприлюднені ЦВК, й дані Вітренко значною мірою відрізняються від 3%-го бар‘єру. Але в той же час є сумніви відносно того, що там відбулися дуже серйозні речі, які можуть вплинути на позицію Блоку «Народна опозиція». Так що це питання залежить, власне, від арифметики виборчого процесу, й тут важко говорити – є шанси, чи немає. Все це остаточно буде видно з результатів перерахунку”.

Віктор НЕБОЖЕНКО (керівник соціологічної служби «Український барометр»):

„Нет, я думаю, что Блок Витренко уже не попадет в Верховную Раду. Другое дело, что может затянуться старт нового парламента, а это в свою очередь выгодно тем, кто занимается созданием различного рода коалиций. То есть затягивание легитимации новой Верховной Рады, парламентского типа по новой системе, таким образом, тесно увязывается с перспективой той или иной коалиции. Эти два процесса не параллельны, а сильно взаимосвязаны. Грубо говоря, например, Партии регионов говорят – вы берите на себя вот такие-то участки работ, а если вы не хотите, то мы пересмотрим результаты в тех местах, где вы победили с оглушающей силой, в пользу, допустим, той же Витренко за ваш счет. Я думаю, что вот такого рода переговорные процессы позволяют политикам искать компромиссные точки, не больше, а сам пересмотр выборов невозможен, потому что прошло всего-навсего несколько партий, и им очень легко договориться о статус-кво. Если бы прошло 10-12 партий, тогда вполне возможно, что включился бы судебный механизм и были бы моменты перевыборов. Но это вызвало бы цепную реакцию по всей стране, начиная от Киева и Крыма, заканчивая Луганском и Харьковом. Поэтому, если суды вдруг выступят в нетрадиционной для себя роли разрушителя парламентского корпуса, то это будет иметь очень серьезные политические процессы”.