newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Генпрокуратура хоче переписати Конституцію

Генпрокуратура хоче переписати Конституцію

Колегія Генеральної прокуратури України обговорила питання щодо внесення змін до Конституції України в частині, що стосується органів прокуратури, і ухвалила пропозиції стосовно віднесення прокуратури до судової гілки влади, про трансформування функції нагляду за додержанням та застосуванням законів у функцію захисту прав і свобод людини і громадянина, державних та суспільних інтересів, вдосконалення порядку призначення на посаду й звільнення Генерального прокурора України, повідомляє прес-служба ГПУ.

Необхідність удосконалення конституційного статусу прокуратури зумовлено виконанням обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства у Раді Європи.

При підготовці зазначених пропозицій враховано міжнародні норми і стандарти щодо діяльності прокуратури у демократичному правовому суспільстві, застереження Парламентської Асамблеї Ради Європи та висновки Венеціанської комісії з цих питань.

Ухвалені колегією Генеральної прокуратури України пропозиції надіслано Президенту України, а також до Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства юстиції України та Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права.