newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Віктор Ющенко: Після виборів будуть можливі три варіанти коаліції

243
Віктор Ющенко: Після виборів будуть можливі три варіанти коаліції

Rheinischer Merkur»

Видео дня

Rheinischer Merkur: Чи прагнете Ви після парламентських виборів удруге створити помаранчеву коаліцію?

Ющенко: ми інтенсивно працювали над тим, щоб утворити коаліцію з блоком Юлії Тимошенко. Було б добре, якби виборці знали вже перед виборами, що помаранчеві сили об’єднуються. Але пропозиції пані Тимошенко не пропонують для цього ніякої гарної основи.

Rheinischer Merkur: Отже союз з партією регіонів також приймається в розрахунок?

Ющенко: після виборів будуть можливі три варіанти коаліції на вибір:по-перше, між моєю партією ”Наша Україна” і блоком Юлії Тимошенко; по-друге, між партією регіонів і блоком Юлії Тимошенко; по-третє, між ”Нашою Україною” і партією регіонів.

Rheinischer Merkur: ріст економіки знизився з 12% в 2005 році до 4 % сьогодні

Ющенко: Ми соціально вирівняли нашу політику, щоб люди почували, що демократія приносить їм переваги. Вони повинні користуватися не тільки свободою слова та свободою вільного волевиявлення, але й отримувати пристойну зарплату і пристойну пенсію. Протягом наступних 6 місяців ми повинні прийняти реформаторський пакет, особливо для сфери охорони здоров’я, комунальних фінансів і системи судочинства. Крім того, ми повинні скорочувати споживання енергії.

Rheinischer Merkur: Газова ціна подвоюється до 95 $ за 1 000 куб.м.

Ющенко: З 1 січня ми більше не мали ніякої гарантії постачання російського газу. Урядові Тимошенко не удалося заключити угоди. Тоді росіяни за 9 днів до кінця року зажадали 230 $. Це був політичний рекет, і ми повинні були шукати компроміс.

Rheinischer Merkur: Німеччина і Росія будують нафтопровід під Балтійським морем, в обхід Польщі та України? Це турбує Вас?

Ющенко: Взагалі – ні! Ми говоримо не про ослаблення, а про зміцнення нашої ролі в європейській системі постачання. Міркуємо над постачанням газу з Центральної Азії, адже найкоротший шлях у Європу проходить Україною. Я говорив про це також з німецьким міністром закордонних справ.

Rheinischer Merkur: Чи визнаєте Ви спосіб дії ЄС?

Ющенко: Якщо Європа і європейські споживачі вважають цей регіон багатообіцяючим , вони повинні бути активнішими, щоб оберігати свої інтереси. Казахстан уже планує відкачувати газ у Китай, Туркменістан і Індію. Там були б дуже важливі швидкі політичні ініціативи.

Rheinischer Merkur: Як Ви оцінюєте перспективу Вашої країни на членство в ЄС?

Ющенко: Ми зробили в 2005 у питанні європейської і євроатлантичної інтеграції більше успіхів чим протягом 10 років перед цим. Ми підписали план політики сусідства, а також 9 угод в сфері космічних польотів, авіації й енергетики. Тривають переговори про спрощення візового режиму. Ми маємо ”дорожню карту” і переконані, що після імплементації всіх угод ми матимемо ще більш тісніше партнерства, що обіцяє нам в майбутньому членство ЄС.

Rheinischer Merkur: Ваше відношення до НАТО?

Ющенко: Ми очікуємо, що Україні буде запропоновано в квітні приєднатися до плану акції для членства. Ми організуємо багато загальних заходів, щоб громадяни розуміли філософію НАТО. Однак, залишається багато ще чого зробити. Наша нація знаходиться ще під впливом радянської пропаганди, за якою НАТО - це агресивний союз , що загрожує територіальної цілісності.

Від Rheinischer Merkur

Томас Гучкер