newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Педофіли в рясах

Педофіли в рясах

В Ірландії за останні 66 років розбещенням і сексуальними домаганнями дітей займалося приблизно 100 священиків із найбільшої Дублінської єпархії Ірландії, інформує ВВС.

Видео дня

Такі дані опублікували напередодні у звіті спеціальної комісії на замовлення ірландської Католицької Церкви.

Під час свого розслідування експерти докладно розглянули особисті справи майже трьох тисяч священиків, які були духовними проводирями Дублінської єпархії з 1940 до 2006 року. Внаслідок учені побачили, що впродовж 66 років більш ніж 3% священнослужителів звинувачували в розбещуванні дітей. Жертвами розваг отців стали щонайменше 350 дітей, із них 150 уже відкрито визнали, що постраждали від сексуальних домагань священиків, і проти

32 подали судові позови.

Нагадаємо, декілька років тому в Ірландії розгорівся чималий скандал, пов’язаний із духівниками-педофілами. Тоді Католицька Церква погодилася виплатити жертвам розваг священнослужителів грошову компенсацію на суму 150 мільйонів американських доларів. Поведінка отців у дитячих притулках і школах ось уже не одне десятиріччя є болючою темою в Ірландії.

Дії ірландських священнослужителів гостро засудив і вже покійний Папа Римський Іван Павло ІІ. У своєму щорічному листі до священиків Понтифік висловив незадоволення “гріхами своїх братів”, котрі не лише компрометують себе, а й підривають авторитет усієї Католицької Церкви. Скандал, окрім моральної шкоди, завдав Церкві також фінансовий збиток.

Висновки зі звіту ірландської комісії стали шоком для громадян держави, адже Ірландію завжди вважали країною з міцними релігійними традиціями. Через це ірландська Католицька Церква найближчим часом має намір створити власну комісію з розслідування звинувачень священнослужителів у педофілії.

Варто зазначити, що тема педофілії стала останнім часом доволі актуальною. Найгірше, коли особа, якій довірено професійно виховувати дітей, використовує це для задоволення своїх низьких потреб, руйнуючи психіку і життя, які формуються. Але часто жертвам зґвалтувань дуже важко довести злочин. Суспільна думка насамперед звинувачує самого потерпілого, його батьків. На цих людей виливають купи бруду. І багато хто вважає доцільним узагалі не розголошувати своєї ганебної, із загальної точки зору, таємниці. Тому нерідко випадки розбещення дітей просто замовчують.