newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Томенко хоче знати, чиї вуха стирчать за українськими телеканалами

Томенко хоче знати, чиї вуха стирчать за українськими телеканалами

Приховування інформації стосовно реальних засновників вітчизняних медіа – головна проблема українських ЗМІ. Про це заявив колишній віце-прем’єр України Микола Томенко у доповіді стосовно проблем свободи слова на міжнародній конференції в місті Скоп’є (Македонія), що проводиться під егідою ОБСЄ, повідомляє прес-служба політика.

Видео дня

«Так, журналісти «5 каналу» свого часу боролися за викриття справжніх власників українських медіа та за необхідність підписання договорів про принципи редакційної політики. Зараз же стало відомо, що компанію «ТРК НБМ», яка є юридичною особою-засновником «5 каналу», майже повністю контролюють іноземні власники – компанії «Какао енд шугар Інтернешнл» (Бельгія) та «Трансат-Брок», яку контролює офшорна кіпрська фірма.

При цьому, один з лідерів «Нашої України», мільйонер Петро Порошенко ніколи не приховував свого контролю над цим каналом, і навіть публічно підписував із журналістами угоду про засади редакційної політики. З’ясувалося також, що засновником «Трансат-Брок» є Оксана Смакоус, перший помічник Порошенка під час його роботи секретарем РНБО,» - заявив Томенко.

Він також додав, що до сьогодні достеменно не оприлюднені прізвища реальних власників телеканалів «Інтер» та «1+1», хоча деякі медіа натякають на присутність частки російського капіталу серед засновників «Інтера», а американського – серед засновників «1+1». На його думку, приховування інформації про реальних засновників вітчизняних медіа створює проблему для національної безпеки України, оскільки, як відомо, за чинним законодавством максимальна частка іноземних інвестицій у вітчизняних ЗМІ не може перевищувати 30%.Томенко також висловив жаль, що в українських медіа не проводять теледебатів між ключовими учасниками виборчої кампанії. «Я сподіваюся, що загальнонаціональні телеканали підтримають бажання суспільства почути дискусію між основними політичними гравцями і майбутніми кандидатами на посаду прем’єр-міністра – Віктором Януковичем, Юлією Тимошенко та Юрієм Єхануровим», - зазначив Микола Томенко.