УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ЮВТ репресувала кількох депутатів - деталі з-за лаштунків

ЮВТ репресувала кількох депутатів - деталі з-за лаштунків

В БЮТ відбулася чистка. Банкіри вибачились Про Губського поговорять наступного тижня

Видео дня

Народні депутати Єдін та Хмельницький виключені з фракції БЮТ. Таке рішення було ухвалене 1 грудня на засіданні фракції.

Обумовлене воно тим, що 30 листопада під час голосування за відставку міністра Луценка виключені разом з ще понад десятком народних депутатів з БЮТ, пішовши проти волі фракції, проголосували «за». Втім, більшість тих, хто спочатку голосував за відставку Луценка, при трьох повторних голосуваннях кадрову ротацію в МВС не підтримали.

На засіданні фракції депутат Володимир Олійник, який вчора заявив «Обозревателю», що його у Києві не було, а карткою хтось силоміць скористався, розповів однофракційцям, що напередодні голосування до нього підійшов Богдан Губський і як заступник керівника фракції просив підтримати відставку Луценка.

В той же час Губський заявив на засіданні фракції, що він нічого не просив у Олійника і депутати, які голосували за відставку Луценка, зробили це з політичних мотивів. На що Микола Томенко звинуватив Губського у торгівлі голосами і зраді своїх соратників, яких умовив проголосувати за відставку Луценка. «Ви тепер розумієте, чому я не погодився бути заступником у партії, де іншим заступником є Губський», — звернувся Томенко до однопартійців.

Очевидно, Томенко мав на увазі, що Губський лобіює у регіоналів продовження мораторію на приватизацію земель сільськогосподарського призначення, що дозволяє йому, контролюючи сільради, дешево і без конкурентів скуповувати землю.

Один з народних депутатів Буряків вибачився за антилуценківське голосування - "за себе, за брата, за Васадзе".

Щодо Губського, внутрішня група якого голосувала за відставку Луценка, то його справа може бути розглянута наступного тижня на засіданні політради Блоку Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, 30 листопада Верховна Рада не прийняла рішення про відставку міністра внутрішніх справ Юрія Луценко. Для цього депутатам не вистачило трьох голосів.

Незважаючи на погрози Юлії Тимошенко, 11 представників БЮТ підтримали відставку міністра. Це Буряк О.В., Буряк С.В., Васадзе Т.Ш., Вершиніна І.С., Гладій М.В., Єдін О.Й., Крючков Д.В., Луцький М.Г., Сігал Є.Я., Хмельницький В.І., Шепелев О.О.

Вчора ж на ранковому засіданні 18 депутатів-БЮТівців врозріз рішенню фракції підтримали постанову про те, щоб рекомендувати Віктору Януковичу внести подання щодо відставки Луценка.

Після цього керівництво БЮТ звинуватило цих своїх депутатів у змові з Віктором Януковичем і заявило про можливість їх виключення з фракції.

Михайло Бродський наполягає на виключенні Губського з фракції БЮТ та зняття з посади заступника голови партії "Батьківщина"