Тарасюк дав шанс СНД

Тарасюк дав шанс СНД

Про підвищення ефективності СНД можна говорити тільки при збалансуванні підходів щодо реформування Співдружності.

Видео дня

Про це 27 листопада заявив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк у ході обговорення доповіді Групи високого рівня з питань підвищення ефективності СНД у Мінську, повыдомляэ прес-служба МЗС.

«Говорити про підвищення рівня ефективності СНД як міждержавного утворення можна лише у тому випадку, якщо вдасться збалансувати підходи до реформування та врахувати точки зору усіх держав-учасниць», — наголосив він.

Під час свого виступу український міністр зазначив, що економічний вимір Співдружності є найбільш актуальним виміром як за кількістю його учасників, так і відповідно до завдань, що вирішуються.

«Разом з цим, на даний момент не всі сторони встигли виконати внутрішньодержавні процедури, необхідні для вступу в силу Угоди про створення зони вільної торгівлі та Протоколу до неї, а це, у свою чергу, робить неможливим забезпечення функціонування повномасштабної зони вільної торгівлі СНД», — підкреслив Тарасюк.

Міністр також зазначив, що без створення повноцінної ЗВТ не може йти мова про митний, платіжний, валютний союзи та єдиний економічний простір.