Тарасюк подасть до суду на Верховну Раду

Тарасюк подасть до суду на Верховну Раду

Міністр закордонних справ Борис Тарасюк не виключає можливості, що він буде заперечувати в суді свою можливу відставку Верховною Радою.

Видео дня

Про це він заявив 25 листопада в Ужгороді, повідомляє прес-служба «Нашої України».

«Є положення Конституції, що передбачає особливий порядок призначення двох міністрів. Моє звільнення від виконання обов’язків міністра закордонних справ можливо лише по представленню Президента», — наголосив Тарасюк.

Глава українського МЗС нагадав, що в проекті закону «Про Кабінет міністрів», прийнятому Верховною Радою в першому читанні, є положення щодо призначення і звільнення міністрів, призначених за президентською квотою, лише за поданням Глави держави.

«Президент сказав, що не має претензій до професійної діяльності цих двох міністрів», — сказав Тарасюк.

Нагадаємо, 15 листопада Верховна Рада України заслухала звіти міністра оборони України Анатолія Гріценко і міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка про виконання покладених на міністерства завдань і реалізацію державної політики у відповідних сферах. Парламентом було вирішено, що подальша доля міністрів повинна бути вирішена в комітетах ВР.

12 листопада прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що має намір ініціювати перед Президентом України Віктором Ющенком і Верховною Радою питання про звільнення Тарасюка з посади міністра закордонних справ.

У свою чергу, 13 листопада Президент заявив, що повністю підтримує діяльність Тарасюка на його посаді і розраховує, що «емоції і надумані приводи не стануть керівництвом до дії для відповідальних високопоставлених посадових осіб».